Internet Explorer kapanıyor, bir devir sona eriyor

Murathan Özlü
Murathan Özlü 15.06.2022 - 15:59
Uzun zamandır beklenen oldu, bugün Internet Explorer kapanıyor, kullanıcılar yarından itibaren Microsoft Edge'e yönlendirilecek

Internet Explorer kapanıyor, Microsoft'un hızıyla meşhur(!), emektar internet tarayıcısı için bugün son gün. Microsoft'un, özellikle Windows 11 ile Microsoft Edge'i "tercih edilen" internet tarayıcısı yapma çabası içine olduğunu biliyoruz. İşte yarından itibaren, bilgisyarlarında Internet Explorer'a tıklayan kullanıcılar Microsoft Edge'e yönlendirilecekler.

Internet Explorer kapanıyor, bugün efsanevi tarayıcının son günü

Internet Explorer'ın kapanması aslında çok fazla insani ilgilendiren bir durum değil. Araştırmalara göre dünya üzerindeki internet kullanıcıların yüzde 67'si Google Chrome kullanırken, yüzde 10'luk bir kesim ise Safari tercih ediyor. Yüzde 9'luk bir kesim Microsoft Edge tercih ederken Opera ve Firefox'un kullanım oranı yüzde 8 ve yüzde 3 civarında. "Diğer" kategorisi ise yaklaşık yüzde 3, yani tahminen Internet Explorer kullanan kişilerin yüzdesi.

Internet Explorer kapanıyor
Ancak tabi ki Internet Explorer, yeni nesil kullanıcılardan çok 90'lar neslinin kalbinde "taht kurmuş" bir tarayıcı. İlk ücretsiz internet tarayıcısı olan ve Windows ile birlikte gelen Internet Explorer,  müthiş hızı ile daha sonra gelen Chrome gibi rakiplerine rakip olamamıştı. Microsoft'da, Internet Explorer'ı yeniden keşfetmek yerine bütün dikkatini Microsoft Edge'e yoğunlaştırmıştı. Biz de Internet Explorer'ı Chrome, Opera, Firefox veya Safari indirmek için kullanır olmuştuk (virüs indirir gibi). Ve kendisi hiç sesini çıkarmadan başka tarayıcıları indirmemize izin vermişti.

Unutulmayacak.

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 3.07.2022 23:25
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.06.2022 16:23
edge ne zaman kapanıyor?
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.06.2022 14:46
Pc den nasıl kaldırabiliriz, hep böyle fazlalık yer mi kaplıyacak?
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.06.2022 19:36
IE'nin orjinal çivit mavisi ikonu favori ikonlarımdan
Kalan Karakter : 300 Gönder
Internet Explorer kapanıyor, bir devir sona eriyor

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×