IŞİD'e katılmak isteyen oyuncunun PS4'ü incelemeye alındı

IŞİD'e katılmak isteyen oyuncunun PS4'ü incelemeye alındı

Furkan Güler
Furkan Güler 16.02.2018 - 11:37
FBI olayın peşini bırakmıyor.

Günümüzde teröristlerin iletişim kurmak için farklı farklı yollar kullandığı devamlı olarak ortaya çıkıyor. Geride bıraktığımız günlerde IŞİD'e katılmak isteyen Isse Aweis Mohamud, internet üzerinden yaptığı konuşmalar sonucunda göz altına alınmıştı. Mısır üzerinden Irak'a gitmek isteyen 22 yaşındaki Mohamud'un suçunu ispat etmek için yetkililer kanıt arıyordu. FBI ise sonunda çözümü PlayStation 4'te buldu. PlayStation 4 üzerinden yaptığı eylemleri incelemeye alan FBI, Mohamud'un mesajlarına baktı ve mahkemeye sundu.

FBI, PlayStation 4'ü inceliyor

Hükümet emri sonucunda Sony ile iletişime geçen FBI, hala Mohamud'un PlayStation 4'ünü inceliyor. Sony'nin ise FBI'a olumlu geri dönüş yaptığı ve iş birliği içerisinde olduğu söyleniyor. Ayrıca PlayStation ismi DejanWoW olan oyuncu için FBI, World of Warcraft'an da şüpheleniyor. Bu yüzden yetkililer Blizzard'a da başvurmayı düşünüyor.

Olayın sonucunda neler çıkacak bilmiyoruz fakat bir oyuncunun terör grupları ile oyunlar üzerinden iletişime geçmesi oldukça ilginç bir durum olmuş. Hatırlayacağınız üzere geride bıraktığımız yıllarda terörist grupların düzenlediği Fransa saldırısında da, Fransa Hükümeti PlayStation 4'ü incelemeye almıştı.

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 23.10.2020 03:21
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 18.02.2018 22:06
empati yeteneğim bu dünyada gün geçtike köreriyor. bu herifin bedeninde dünyaya gelenin benim bilincim olduğunu düşünüyorum. neden insan öldüren hatta yakaladıkları insanları yakan, işkence eden sonrasında kafasını kesen ve bunu hayata sebep olanın adına yaptığını düşünen bir orduya katılayım ?
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.02.2018 21:46
Şaka gibi abd kendi kurduğu terör örgütünün aklı bir karış havada tiplerin girmesini kendisi için bir tehlike olarak görmüş olduğunda olsa gerek kendi kontrolü dışında katılımlara engel olmak istiyor sonra ipin ucu kaçarsa bu faturanın abd için ağar olacağını çok iyi biliyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.02.2018 21:32
Playstation 4 ne alaka anlamadım... cihaz üzerinden propaganda mı yapmış.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.02.2018 16:44
Internet in olduğu yerde çözüm olmaz
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×