İstanbul Emniyet Müdürlüğü uyardı!

Aykut Göker
Aykut Göker 3.06.2010 - 12:31
İstanbul Emniyet Müdürlüğü uyardı!
İstanbul Emniyet Müdürlüğü, sanal alemde dolandırıcılık yöntemi olarak bilinen "Phishing" için internet kullanıcılarını uyardı. Bilindiği üzere bu yöntemde bankaların internet sayfaları birebir olarak taklit ediliyor ve kullanıcıların hesap bilgileri isteniyor. Bilgilerin girilmesi halinde ise, bilgiler direk olarak hacker'a gönderiliyor. Böylelikle şifrelerinizi kullanan Hacker, sizi kolaylıkla dolandırabiliyor.

Yetkililer Phishing'den korunmak için sık aralıklarla şifrelerin değiştirilmesi gerektiğini belirtiyorlar. Ayrıca farklı sitelerde aynı şifrelerin kullanılmaması gerektiği de önlemler arasında yer alıyor. Buna ek olarak internet sitelerinde kullandığınız şifrelerin, e-posta adreslerinizde kullanılmaması gerekiyor. Aksi takdirde hacker'ların mail'lerinize ulaşması muhtemel gözüküyor...

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 6.05.2021 08:52
Kalan Karakter : 300 Gönder
İstanbul Emniyet Müdürlüğü uyardı!

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×