Itch.io 740'tan fazla oyunu içeren paketi yok pahasına satıyor

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek 8.06.2020 - 22:26
Irkçılığa ve eşitsizliğe karşı duran bağımsız oyun pazarı Itch.io, 740'tan fazla oyunu içeren "Irksal Adalet ve Eşitlik" paketini yok pahasına satıyor.

Bağımsız oyun pazarı Itch.io, ırksal adaleti desteklemek için muazzam bir oyun paketi oluşturdu. Toplamda 740'dan fazla proje içeren bu paketi çok düşük bir fiyata satıyor.

Itch.io, 742 oyunu 5 dolardan satıyor


Irksal Adalet ve Eşitlik Paketi, 742 oyundan oluşuyor ve 5$ gibi çok ucuz bir fiyata satışta. "NAACP Yasal Savunma ve Eğitim Fonu" ve "Topluluk Kefalet Fonu" için Itch.io'nun hedefi 5.000.000$ toplamak. Paketin satışlarından elde edilen kazanç, bu iki organizasyon arasında 50/50 paylaşılacak.

Pakete dahil olan oyunların arasında nispeten daha az popüler geliştiricilerin oyunları yer alsa da, içeride bildiğimiz başarılı oyunlar da bulunuyor. Night School Studio'nun geliştirdiği "Oxenfree" ve "Night in the Woods", diğer popüler isimlerden "Overland", "Super Hexagon", "Cook, Serve, Delicious! 2!!" gibi oyunlar da pakete dahil.

Itch.io 740'tan fazla oyunu içeren paketi yok pahasına satıyor

Bu 742 oyunu tek tek satın alınmaya kalktığımızda karşılaşacağımız fiyat ise 3,473$ gibi tuzlu bir meblağ. Bugün de dahil olmak üzere paketin 5$ gibi ilk fiyatına nazaran komik bir fiyattan satın alınabilmesi için son bir haftaya girmiş bulunuyoruz. 7 gün içerisinde bu paketi edinebilirsiniz.

Itch.io'nun paket için belirlediği ilk kazanç hedefi 500.000$'dı. Bu hedefe çok kısa bir sürede ulaştıkları için paketin satış süresini uzatarak hedefi 900.000$'a çekmişlerdi. Şimdi ise 2,402,749$ kadar kazanç elde ettiler ve hedefi 5,000,000$'a güncellediler. 15 Haziran tarihine kadar da paket 5$ fiyatından erişilebilir olacak. İsteyen oyuncular, paketi 5$'ın üzerine yapacakları bağışlar ile de alabilecek. Ayrıca paketin satışı ile ilgili Itch.io web sayfasında bir açıklama metni de bulunuyor. Açıklama şöyle:

Itch.io: "Siyah insanlara karşı ırksal bir adaletsizlik, eşitsizlik ve polis vahşeti döneminde yaşıyoruz. Herkesin elinden geldiğince tavır almasını umuyoruz. Etkilenen kişilerle doğrudan çalışan kuruluşları desteklemek için platformumuzun her yerinden içerik oluşturucularla ortak olduk.

Topluluğumuza ulaştık ve benzeri görülmemiş sayıda içerik oluşturucu, 740'ın üzerinde projenin, şimdiye kadarki en büyük paket olduğuna inandığımız şeyin bir parçası olması için bağışta bulundu. Değeri 3.400 $ 'dan fazla ücretli eser mevcuttur. İstediğiniz kadar ödeyin ve minimum 5$ bağış yapın."

Ayrıca şunu da belirtmek gerekir ki, paket satın alındığında Steam, Epic Store, Uplay ya da bunun benzeri platformlar için etkinleştirilebilir bir anahtar gönderilmemektedir. Itch.io üzerinden satın alınan oyunlar, doğrudan indirilebilir içeriğe sahip. Herhangi bir başlatıcı ya da aracı programa gerek duymazlar.

Oyunlarını bu kampanyaya dahil etmek isteyen geliştiricilere ise Itch.io'dan açık bir davet var. Forumları üzerinden oluşturdukları konudan geliştiricilerin müracaatlarını kabul ediyorlar.

Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 25.09.2021 15:20
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.06.2020 15:14
Erotik oyunlar yoksa 5 para etmez. İtchio'daki erotik oyunlar da vasat ama sonuçta erotik.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.06.2020 23:53
oyunların hepsine tek tek baktım, beş para etmez bir sürü oyunu 5 dolara satmanın yolunu bulmuşlar. Boşverin
MK Okuru
MK Okuru 9.06.2020 11:16
Adam gayet güzel cevap vermiş. Çoğu kişinin merak ettiğini söylemiş. Her yerde kime laf soksam derdini bırakın artık.
omrkcmn
omrkcmn 9.06.2020 10:20
Anlama sorunun mu var? Adamların amacı oyun satmak mı? Ne içiyorsunuz oğlum siz
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.06.2020 10:27
Bu paketteki oyunlar/Programlar/Oyun kaynak dosyaları bağımsız geliştiriciler tarafından üretilmiştir, AAA oyunlar beklemek saçma olur.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Itch.io 740'tan fazla oyunu içeren paketi yok pahasına satıyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×