Jazz J7915 5+1 Speaker

Erdinç Yılmaz
Erdinç Yılmaz 3.06.2010 - 12:31
5+1 ses sistemi mi alacaksınız? Bu yazıyı okumadan karar vermeyin.

Son yıllarda oyun piyasasının ses konusunda ilerlemesi ve DVD filmlerin iyice yaygınlaşması ile 5+1 hoparlör ses sistemleri iyice revaçta olmaya başladı. Her parçada olduğu gibi bu sistemlerde de farklı fiyatlarda farklı kalitelerde ürünler var. İnceleyeceğimiz ürün Dünyaca ünlü bir firma olan Jazz'ın J9715 modelli 5+1 ses sistemi. 

Ses sistemleri kendi içinde bir çok değişik tipe sahip. Dolby Digital, DTS bunlara örnek verilebilir. Tabi ki sistem güçlendikçe fiyatta orantılı olarak artıyor. J9715 modeli daha çok ev kullanıcısı için fiyat/performans olarak daha iyi olan bir ürün. Bu modeli kullanabilmeniz için mutlaka 5+1 sistemi destekleyen bir ses kartınız olmalı. Bu tür bir ses kartına sahip olmanızın nedeni ise bu modelde herhangi bir dekoder olmaması. Bunun kötü yanları da var iyi yanları da. Kötü yanı aslında tam olarak 5+1 kullanamamanız. İyi yanı ise fiyat olarak bu sistemin size çok ucuza mal olması. 

Ürünün kutusundan 5 adet hoparlör, 1 adet subwoofer ve 1 adet kontrol sistemi çıkıyor. Güç olarak ufak hoparlörler 5'er Watt, subwoofer ise 20 Watt. Yani toplam çıkış 45 Watt. Bu yeterlimi diye sorarsanız evet gayet yeterli. Kontrol'den gücü, ses ayarını ve bass ayarını yapabiliyorsunuz. Subwoofer basslar konusunda çok başarılı. Sistem 1 dakika içinde ses gelmezse stand-by moda geçiyor. Herhangi bir ses çıktığında tekrar açılıyor. 

Kurulum olarak duvara yerleştirmek isterseniz ne kadar uzatma kabloları çıksa da yetmiyor. Zaten bu model daha çok duvar yerine masa üstü için tasarlanmış. Windows'tan gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra herhangi bir DVD film açarak sistemi test edebilirsiniz. Başta söylediğim gibi sistemde dekoder olmadığından sesi 5+1 hale ses kartınız getiriyor. Bundan ötürü ses kartınızın kalitesine göre ses kalite olarak değişim gösteriyor.

DVD filmlerin dışında normal sistemde 5+1 ses alamıyorsunuz. Yani ön hoparlörden ses gelmiyor. Bunu ses kartınızın özelliklerinden ayarlayarak her türlü konumda sesin 5+1 olarak çıkmasını ayarlayabilirsiniz.

Sonuç:

Jazz J9715 fiyatı ve performansı olarak gayet başarılı. Eğer fazla para vermeden güzel bir 5+1 ses sistemi isterseniz bu model kesinlikle işinizi görecektir. Resimde görülen ayaklar maalesef sisteme dahil değil. Ekstra bir ücret karşılığında özel olarak getirtebiliyorsunuz.

Satış Fiyatı : 60 USD + KDV

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 23.09.2021 21:07
Kalan Karakter : 300 Gönder
Jazz J7915 5+1 Speaker

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×