Kirby and the Forgotten Land çıkış tarihi açıklandı

Ersin Kılıç 14.01.2022 - 11:09
Nintendo rengaren bir dünya ve eğlenceli oynanış dinamiklerine sahip olan Kirby and the Forgotten Land çıkış tarihini açıkladı.

Nintendo Switch platformunun bu yıl en çok beklenen yapımlarından biri olan Kirby and the Forgotten Land’de sevimli ve güçlü kahramanımız Kirby ile yeni bir maceraya yelken açacağız. Nintendo yaptığı duyuru ile Switch sahiplerinin merakla beklediği oyunun 25 Mart 2022'de çıkacağını açıkladı. Oyunun videosu ve yapılan resmi açıklama şu şekilde;

Kirby and the Forgotten Land, 25 Mart'ta çıkacak

Kirby bilinmeyen bir diyara gittiğinde Waddle Dess’in Beast pack tarafından kaçırıldığını keşfeder ve bu iş için biçilmiş kaftan olan kahramanımız içine çekebilme özelliği ile yola koyulur. Kirby, arkadaşlarını kurtarmak için yeni dünyada tanıştığı meraklı Elfilin ile bir yolculuğa çıkar.  

Bu kapsamlı macerada Kirby’nin özellikleriyle düşmanlarla savaşırken 3d canlı dünyanın tadını çıkarın.Muhteşem doğanın ve geçmiş uygarlıkların kaynaştığı bu yerde zorlu bir macera sizi bekliyor. Her bölüm sonunda esir tutulan Waddle Dees’i kurtarmak için yola çıktığın bu macerada, yol boyunca köşe bucak keşif yapmak ve olabildiğince Dees’i kurtarmak senin için oldukça faydalı olabilir.    

Beast Pack’in meydan okumasına karşı koymak için Kirby, ikonik kopyalama yeteneğine yenilerini ekliyor- delme ve uzaktan ateş etme özelliği. Delme özelliği ile yeraltına tünel kazabilir, düşmana yerden yukarı doğru büyük bir patlamayla saldırabilirsin. Uzaktaki bir düşmanı hedef aldığında Kirby’nin uzaktan ateş etme özelliğini kullanabilirsin, düşmanların yakında yıldızları görebilecekler.

Kirby and the Forgotten Land çıkış tarihi açıklandı

Kirby aynı zamanda çok oyunculu bir macera oyunudur. İkinci oyuncu Bandana Waddle Dee olarak oyuna katılabilir. Aynı konsol üzerinden Joy-Con’u paylaşarak oyuna dahil olabilir ve mızrağını kullanarak çeşitli saldırılar yapabilirsin.

Kirby and the Forgotten land, Waddle Dee şehrinde geçmektedir. Waddle Dess kurtardıkça şehri daha da geliştirebilirsin. Yeni mağazalar açıldıkça yöresel haklın favori oyunlarını oynama şansını elde edebilirsin. Kirby Waddle Dee Kafe’ye bile yardımcı olabilir.Yüksek puan kazanmak için müşterileri memnun etmelisin. Bunun için siparişleri hazırla ve müşterileri bekletmemeye çalış. Bilge Waddle Dee’yi şehir merkezinde bulabilir ve  ondan macera ile ilgili ipuçları alabilirsin. Oyuna çevrimiçi bağlanarak dünyada toplamda ne kadar Waddle Dess kurtarılmış ve en çok kullanılan Kirby kopyalama özellikleri nelermiş görebilirsin.

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 29.05.2024 20:47
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.01.2022 02:09
Switch oyunları gerçekten çok ama çok pahalı. Malesef bunu da alamayacağız.
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.01.2022 15:41
19 yıl sonra gelen ilk 3D Kirby oyunu. 5 küsür yıldır süren bir projeymiş, güzel görünüyor. Umarım oyunun kendisi de göründüğü gibidir.
Kalan Karakter: 300 Gönder
Kirby and the Forgotten Land çıkış tarihi açıklandı
İlginizi Çekebilir