Konami, geride bıraktığımız finans dönemini oldukça iyi geçirdi

Konami, geride bıraktığımız finans dönemini oldukça iyi geçirdi

Furkan Güler
Furkan Güler 10.05.2018 - 17:56
Konami yetkilileri ortaya çıkan tablodan son derece memnun.

Konami, yaptığı son eylemlerden sonra adeta video oyun dünyasının en sevilmeyen firmaları arasında girmeyi başardı. Hideo Kojima ile olan anlaşmazlığının yanında milyonlarca oyuncunun beklediği Silent Hill oyununu bir hamlede çöpe atması ile birlikte olumsuz eleştirilerinin odağı oldu. Son olarak Metal Gear Survive'ı piyasaya süren firmanın finansal yılının kötü gittiği tahmin ediliyordu. PES serisine ait olan Şampiyonlar Ligi lisansını FIFA serisine de kaptırınca, oyuncular iyiden iyiye firmadan umudunu kesti.

Konami firmasının gelirleri beklenenin aksine gayet iyi gidiyor

Ancak bugün açıklanan finansal raporlar, Konami'nin gayet iyi bir gidişat içerisinde olduğunu gösterdi. 2012 yılından bu yana en karlı dönemini geçiren Konami, görünüşe göre mobil platformlar gayet iyi gelirler elde edebiliyor. Büyük bir geliştirici olmasının yanı sıra büyük de bir dağıtımcı olan Konami, muhtemelen sponsorluk anlaşmalarından iyi gelirler elde ediyordur. Özellikle Japonya'da gelirlerini yükselten firmanın dünya genelinde de gelirlerini yükselttiğini açıklaması, firmadan yeni oyunlar bekleyen oyuncuları sevindirdi.

Görünüşe göre Metal Gear markasını pachinko makinelerinde harcayan Konami, küçük görünen ancak büyük gelirler elde ettiren yatırımlarından karlı çıkmış.

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 30.10.2020 02:23
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.05.2018 22:26
İşte Doğu tüketicisi. Adamlara b*k satsan gene alırlar. Konami Kojima'yı çok para harcıyor, seslendirmede ünlüler kullanıyor, oyun çok uzun oluyor diye kovdu. Yarım bir oyun çıkarttılar, Survive ve Pachinko'yu söylemiyorum bile, yinede batmıyorlar.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 11.05.2018 19:39
başlıkta belirttiğin gibi, konami bu yıl iyi geçirdi!!
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 11.05.2018 11:44
Bırakın abi bu mobil işlerini. Silent Hill çıkarın bi tane de yer yerinden oynasın.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 10.05.2018 21:57
Hideo Kojima: O kadar beddua nereye gitti anlamiyorum.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×