Korsan çetesine büyük darbe

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2010 - 12:31
Korsan çetesine büyük darbe
AMPEC ile güvenlik güçlerinin birlikte yaptıkları çalışmalar sonucu korsan Playstation oyun kaçakçılığı yapan çete, büyük bir operasyon ile çökertildi.

Son iki yıl içinde başta İzmir, Hatay, Ankara, İstanbul ve Adana olmak üzere birçok ilde, Suriye’den Türkiye’ye kaçak yollarla soktukları korsan Playstation oyunlarının toptan satışını yapan çete düzenlenen seri operasyonlarla çökertildi.

10 Ekim 2008 tarihinde Güvenlik Şube ekipleri İzmir, Hatay, Ankara ve Adana’da daha önceden belirlenen adreslere eşzamanlı operasyonlar düzenledi. Uzun zamandır takipte olan çete elemanlarından 20 kişi yapılan operasyonlar sonucunda yakandı. İçlerinde çete liderlinin ve yine aynı soyisimli 6 kişinin de aralarında bulunduğu bu 20 kişiden 7 si tutaklanarak cezaevine gönderildi.

Haklarında, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, kaçakçılık ve korsan Oyun DVD’si satmak suçlarından dolayı tutuklanan bu 7 çete üyesi cezaevinde mahkeme gününü bekliyecekler.

2007-2008 yılları arasında, AMPEC araştırmalarının sonucunda, güvenlik kuvvetleri tarafından bu çeteye üyelerine karşı düzenlenen toplam 22 operasyon sonucunda, 150.000 kadar korsan Playsation oyununa el konulmuştur.
Yorumlar 17
MK Okuru
MK Okuru 20.04.2021 00:02
Kalan Karakter : 300 Gönder
Korsan çetesine büyük darbe

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×