Last of Us’ta Uncharted 3’teki barı buldular

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek 30.03.2021 - 22:41
Çıktıktan yedi yıl sonra bile oyunlardaki gizemler, gizem olarak kalabiliyormuş! Last of Us'ta Uncharted 3'teki O'Sullivans barı bulundu.

Reddit üzerinde bir kullanıcı yıllar sonra Last of Us oyununda bir easter egg keşfetti. Oyunda, Uncharted 3'ten tanıyabileceğimiz bir lokasyon bulunuyor. Last of Us'ta yer alan barın giriş bölümü, Uncharted ile bire bir aynı şekilde tasarlanmış. Yıllar sonra bulunan bu easter egg, daha bulunmayan gizemlerin olup olmadığı konusunda soru işaretlerini de tetiklemiş durumda.

Last of Us, Uncharted 3'teki bara ev sahipliği yapıyormuş!

Bu gizemi oyunun Subreddit sayfasına bir başlık açan u/bucks800 buldu. Paylaştığı bir görsel ile iki oyunu kıyaslayan kullanıcı "Uncharted 3'teki barın ilk bölümü, Last of Us'ta bulunabilir!" yazdı. O'Sullivans adındaki bar her iki oyunda da bulunuyor ve oyuncular bunun Uncharted karakteri olan Sully'e atıfta bulunduğunu söylüyor. Ancak Last of Us'ta bu bar bir zombi kıyametinin ortasında olduğu için girmek adına birkaç kez düşünebilirsiniz.

Last of Us, Uncharted 3 barına ev sahipliği yapıyor

Uncharted 3'teki bar aslında Joel, Ellie, Sam ve Henry'nin kurtulmaya çalıştığı ABD/Pittsburgh lokasyonundan çok uzakta, Londra'da bulunuyor. Ancak reddit üzerinde bir oyuncunun da belirttiği gibi burada bir bağlantı olduğunu varsaymamız gerekiyor. Bu aslında serideki Uncharted referanslarını göz önüne aldığımızda buzdağının sadece görünen kısmı. Çünkü hayranlar serinin hem ilk hem de ikinci oyununda Uncharted serisine selam çakan birçok farklı easter egg buldu. Buna örnek vermek gerekirse TLOU2'deki Weston Eczanesi, hap şişesi ve ilk oyunun DLC paketinde Joel'in evinde duvarda asılı duran sanat eseri yerinde olacaktır. Burada birçok tanıdık yüz görmek mümkün. Tabi bazı referanslar o kadar gizli ki, bu haberimizde de olduğu gibi oyunun piyasaya sürülmesinden yedi yıl sonra ancak fark edilebiliyor.

Uncharted, TLOU serisindeki referansları olan tek oyun da değil. Naughty Dog, oyununda farklı oyunlara ve yapımcılara göndermeler yapmayı seven bir şirket. Aslında bunu yapan tek şirket de değil. CD Projekt RED de Cyberpunk 2077 ile Valve'e ucundan göndermesini yapmıştı. İlgili yazımızı hemen aşağıdaki bağlantıdan bulabilirsiniz.

The Bar from Uncharted 3’s first Chapter can be found in The Last of Us! from r/thelastofus
Yorumlar 9
MK Okuru
MK Okuru 2.02.2023 18:06
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 31.03.2021 08:48
Yillanmiş yillanmamiş ben bilmiyodum öğrendim , amma edebiyatçi dolmuş siteye bi kendileri akilli , moloz fosiller
MK Okuru
MK Okuru 6.04.2021 01:42
Edebiyat değil qanqa, bilgilendirme. Sende duyar kasıyon sana sallayan var mı?
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.04.2021 17:58
Ne güzel
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 31.03.2021 15:11
7 yıl oldu bulunalı
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 31.03.2021 10:38
Bu zaten bulunmuştu daha önce. Kullanıcı repost yapmış
MK Okuru
MK Okuru 31.03.2021 13:59
evet aylar önce bir kanalda görmüştüm
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 31.03.2021 08:00
Tamam da ben ilk kez duyuyorum hoş bir nostalji oldu.Şİmdi haber yapmanın bir sakıncası yok benim gibi duymamış birçok oyuncu olabilir.Ne zaman bulunduğu belirtilse iyi olabilirmiş.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Last of Us’ta Uncharted 3’teki barı buldular

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×