League of Legends 2020 Dünya Şampiyonası'nın sayısal verileri açıklandı

Özgür Deveci
Özgür Deveci 12.12.2020 - 15:29
Riot Games, League of Legends 2020 Dünya Şampiyonası'nın sayısal verilerini resmi olarak açıkladı. Detaylar haberimizde!

Riot Games, League of Legends 2020 Dünya Şampiyonası'nın sayısal verilerini resmi olarak açıkladı. 38 ön eleme maçı boyunca taraftarlar 160,92 milyon saat yayın izledi. Bu, 2019'daki aynı dönemdeki verilere kıyasla %61,76 daha fazla ve dakika başına ortalama izleyici sayısı geçen yıldan bu yıla %87,18'lik bir artış göstererek 3,6 milyona ulaştı. Dünya Şampiyonası toplamda 1 milyar saatten fazla izlenerek yeni bir rekora imza attı.

DAMWON Gaming ve Suning takımları arasında gerçekleşen büyük finali canlı izlemek isteyen 3.205.750 taraftar kayıt yaptırdı. Bunların hepsi 30 veya daha üst seviyelerdeki oyunculardan oluşuyordu. Ancak, SAIC Motor Pudong Arena'da pandemi kısıtlamalarından ötürü yalnızca 6312 taraftarı kabul edildi.

League of Legends 2020 Dünya Şampiyonası'nın sayısal verileri açıklandı

Sayılarla League of Legends 2020 Dünya Şampiyonası

Bu yıl, rekabetçi League of Legends tarihindeki onuncu Dünya Şampiyonası gerçekleşti ve akıllara kazınacak heyecan dolu anlar yaşandı. Bu yıl final maçında ilk defa bir beşte beş gördük. Suning ekibinden Bin, Fiora'yla bir ilke imza attı. Final maçında ilk ve Worlds tarihindeki on ikinci beşte beşe tanık olduk. Finalin ikinci maçındaki akılda kalır zaferine rağmen Suning, DAMWON Gaming tarafından 3-1 mağlup edilerek turnuvaya veda etti. Böylelikle 3 yıl aradan sonra Kore bölgesi yeniden en iyinin kim olduğunu gösterdi. Seyir zevki oldukça yüksek geçen karşılaşmalar sonucunda finalin en değerli oyuncusu Canyon (OPPO MVP Ödülü) seçildi. Final, 16 dilde ve 21 platformda yayınlandı. Tüm dünyadan gelen verileri topladıktan ve doğruladıktan sonra, Dünya Şampiyonası Finali'nin dakika başına ortalama izleyici sayısının 23,04 milyona ulaşarak yeni bir rekor daha kırmayı başardı.

League of Legends dünyasında Kore ve Çin bölgeleri uzun süredir rekabet ediyor. Kore bölgesi temsilcileri 2013 ve 2017 yılları arasında Dünya Şampiyonası’nı domine etmiş ve üst üste 5 şampiyonluk yaşamıştı. 2018 ve 2019 yıllarında ise ibre Çin temsilcilerinin lehine döndü ve son iki şampiyonayı Çin takımları kazandı. Bugün oynanan DAMWON Gaming - Suning finalinden sonra Kore ekibi en iyi bölge tartışmalarına noktayı koydu.

Maçların tekrarını LoLespor’un NimoTV, YouTube ve Twitch kanallarına ek olarak LoL Esports adresinden de izleyebilirsiniz.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 24.10.2021 14:31
Kalan Karakter : 300 Gönder
League of Legends 2020 Dünya Şampiyonası'nın sayısal verileri açıklandı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×