LoL kostüm iadesi ve şampiyon iade etme

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 3.09.2020 - 14:05
League of Legends oyununda satın aldığımız şampiyonları ve karakterleri nasıl iade ediyoruz? LoL şampiyon iade etme işlemini anlatıyoruz.

League of Legends şampiyon iade etme ya da kostüm iadesi nasıl yapılıyor? Bu gibi yöntemler oyuncuların en çok uğraştığı ve bilmeyenlerin aslında menüler içerisinde dolaşmasına sebep olan özelliklerden sadece birisi. Eğer League of Legends oyununda şampiyon, kostüm ya da benzeri bir eşya alırsanız, beğenmemeniz durumunda bunları nasıl iade edebileceğinizi anlatacağız.

LoL şampiyon iade etme nasıl yapılır?

League of Legends tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hatırı sayılır bir oyuncu kitlesine sahip. Aslında oyunu tamamen bedava olarak oynamak mümkün. Öyle ki şampiyonların hepsini parayla, yani Riot puanı ile alabildiğiniz gibi oyun içerisinden kazandığınız kristallerle de alabiliyorsunuz. Yine de zaman zaman kristaliniz yetmediğinde parayla alan ve aldığı bu şampiyonu beğenmeyen oyuncular da bulunuyor ve iade etmek istiyorlar.

Oyundaki kostümler ise aslında şampiyonlardan daha değerli. Zira onlara direk oyun içerisinden kazandığınız kutular ile ulaşabiliyorsunuz. Fakat bu durum şampiyon açma sistemine göre çok daha zor ve rastgele işleyen bir sisteme sahip. Bu nedenle çok sevilen kostümlerde genelde elimizi cebimize atmamız gerekiyor. Tıpkı şampiyonlarda olduğu gibi kostüm ye ada benzeri içeriklerde de iade yöntemine başvurmamız gerekebiliyor.

Lol kostüm ve şampiyon iadesi nereden yapılıyor?

1- Öncelikle oyunun istemcisini açıyoruz. Profil, mavi öz ve Riot puanlarınızın gözüktüğü kısmın hemen sol tarafında mağaza sekmesi bulunuyor. Mağaza sekmesine giriyoruz.

LoL kostüm iadesi ve şampiyon iade etme

2- Mağaza sekmesine tıkladığınızda hemen altında hesap bilgilerinize ulaşabileceğiniz bir seçenek çıkacak. Bu seçeneğe tıklayın.

3- Hesap seçeneğine tıkladıktan sonra sol taraftan Satın Alma Geçmişi seçeneğine tıklayın.

LoL kostüm iadesi ve şampiyon iade etme

4- Satın alma geçmişi menüsüne tıkladığınızda karşınıza uzun bir liste çıkacak. Burada hem oyun içerisinden ücretsiz olarak kazandığınız hem de sizin satın aldığınız tüm içerikleri görebilirsiniz. Şampiyonlar, kostümler, totem görünümleri, simgeler, sandıklar ve ganimet anahtarı gibi açtığınız birçok eşya burada listeleniyor.

5- Burada iade edebileceğiniz, yani parayla (riot puanı) satın aldığınız içeriklerin sağ tarafında, işlem sekmesinin altında bir İADE seçeneği göreceksiniz. İade etmek istediğiniz içeriğin sağındaki bu tuşa basın.

LoL kostüm iadesi ve şampiyon iade etme

6- İade seçeneğini tıkladığınızda bir uyarı penceresi açılacak. Burada hesabınıza dönecek olan Riot Puanını ve iade ile ilgili uyarıları görebiliyorsunuz. Zaman zaman iade konusunda bazı kısıtlamalar olabiliyor. Yani çok sık iade işlemine başvuruyorsanız Riot bu konuda belli sayıda hak verebiliyor. Bizde son yaptığımız işlemde bu uyarı çıkmadı. Fakat 1 ya da 2 hakkınız kaldı gibi uyarılarla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle buradaki pencerede çıkan uyarıları dikkate almanızda fayda var. Çıkan pencerede tekrar iade seçeneğine tıkladığınızda satın aldığınız içeriği iade etmiş olacaksınız.

LoL kostüm iadesi ve şampiyon iade etme

İşte bu şekilde League of Legends, yani LoL'de aldığınız şampiyon, kostüm ya da benzeri içerikleri iade edebilirsiniz.

Yorumlar 10
MK Okuru
MK Okuru 24.09.2021 02:25
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 28.06.2021 22:28
mesela şöyle bişey varmı 1 yılda 1 iade hakkı geliyomu yada onun gibi bişey bu sorumu cevaplarsanız çok mutlu olurum
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 27.04.2021 05:49
ben kostüm aldım ama gözükmüyo çok geride kaldı heralde iade etmem lazımdı
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.02.2021 14:06
en fazla kaç kez iade edebilriz karakterleri
MK Okuru
MK Okuru 7.04.2021 17:21
teşekkür ederim bilgi için
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.03.2021 14:41
1 tane yeni karakter aldım iade edilebilir değil diyor işlem kısmında nasıl iade edecem ?
MK Okuru
MK Okuru 21.03.2021 12:38
1 Gün geçmesi gerekiyor sanırım iade edebilmek için
Kalan Karakter : 300 Gönder
LoL kostüm iadesi ve şampiyon iade etme

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×