1/2

London Racer Police Madness

Arda Gündüz 3.06.2010 - 12:31
Bu şehirleri bir tek ben korurum, başkası yalan!
Platformlar PC
London Racer Police Madness
Merlin Puanı 45
21 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%80
Artılar İlk oturuşta uzun süre oynayabilirsiniz, rahat oynanış, çeşitli gelişimlerin olması
Eksiler Hep aynı şeyleri yapıyorsunuz, grafik ve sesler hiç iyi değil
Hergün dünya üzerinde o kadar çok suç işleniyor ki. Soygunlar, hırsızlıklar, kapkaç olayları, daha aklımıza gelmeyen ve kendi içinde de şekilleri olan çok çeşitli suçlar var. Tüm bunları önlemek amacıyla, her devletin kendine göre emniyet sistemleri ve sokaklarda insan güvenliğini sağlamak amacıyla dolaşan polisler mevcut. Ancak, insanların suça olan eğilimleri fazlalaştıkça ve üstelik bunu uygulama oranları da artınca, onların da işi çok zor hale geliyor. Televizyonlarda rastladığımız üzere, saatler süren araçlı / araçsız kovalamacalar ve hatta silahlı çatışmalara bile girmek zorunda kalıyorlar. Suçun önüne geçmek ne kadar zor olsa da, bunu minimuma indirmek aslında sadece polislerin değil, herkezin elinde.

Kaçın, ben geliyorum!

Yukarıda çok ciddi bir paragraf ile suç ve emniyetten bahsetmiş olsak da, London Street Police Madness (LSPM), bu ciddiyeti herşeyiyle ekranlarımıza taşıyan bir yapım değil. Kabaca açıklamak gerekirse, bir polis aracımız var ve her görevde bizden istenen aynı şeyleri belirli bir zaman zarfı içerisinde yerine getirmeye çalışıyoruz. Bütün görevler araç içerisinde geçiyor ve dönüp dolaşıp aynı şeyleri yapıyoruz. Yalnız ilk başta bu kulağa olumsuz gibi gelse de, başına ilk oturuşta esrarengiz biçimde oyun kendisini bayağı oynatıyor. Oldukça da basit bir oynanışı var ve tek tek ilerliyoruz. Aslında özet olarak LSPM için yapmamız gereken şu; bir kere alıp yükleyeceksiniz tüm bölümleri tek tek oynayacaksınız ve bitirdikten sonra da silip bir daha oynamamak üzere rafa kaldıracaksınız. Peki, neden sürekli dönüp dolaşıp aynı şeyleri yapıyor olmanıza rağmen, size sonuna kadar oynamayı tavsiye ediyorum? Çünkü ufak tefek de olsa oyun içerisinde bazı yeni öğeler açıldıkça, bizde hafiften merak belirtileri oluşmaya başlayabiliyor.

Ana menüde genel olarak ilgileneceğimiz bölüm, Duty Assignment kısmı olacak. Burada kendimize bir profil yarattıktan sonra, başlangıç bölümümüzü seçiyor ve polis memurluğu görevimize başlıyoruz. Göründüğü gibi İngiltere, Almanya ve Fransa bölümleri var, bunlar da kendi içlerinde altı bölüme ayrılıyorlar. Bunlar ilerledikçe, bu ülkelere ait üç yeni mekan daha açabiliyoruz. Bunun dışında, ana menüde bulunan diğer seçenek ise Highway Patrol, ancak burada kendi şartlarımızı ve oynanış biçmimizi kendimiz belirliyor ve bu şekilde hareket ediyoruz. İstersek, kendimiz zamana karşı yarışabilir ve belirlediğimiz zaman zarfı içerisinde ne kadar suçlu yakalayabileceğimizi ölçebiliriz. Ya da istersek, şehirlerde özgürce turlayabiliyoruz. İyi niyetle konulmuş olmasına rağmen, gerek duyulmayan bir mod bu. Bunun dışında, ana menüde görebileceğimiz üzere multiplayer da oynayabiliyoruz.

Bölümlerdeki amaçlarımız şunlardan ibaret oluyor; suçluları tek tek yakalayarak belirli miktarda para seviyesine ulaşmak, istenilen miktarda suçlu yakalamak ya da belirli bir zaman zarfında bizden istenen mekana varmak. Başarıyı yakalamak tamamen bu yollardan geçiyor ve üstelik bunları yapmak hiç de zor değil. Bir kere bile takılmadan tüm bölümleri tek tek geçebilir ve oyunu bitirebilirsiniz.