Mafia Definitive Edition hakkında yeni detaylar açıklandı

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek 25.06.2020 - 13:23
Bir röportajda Hangar 13 Başkanı Haden Blackman yeni açıklamalar yaptı. Mafia Definitive Edition yapılırken diğer oyunlarda yapılan hatalardan ders aldıklarını belirtti.

Mafia Definitive Edition, 2002 yılında çıkan orijinal Mafia oyununun remake sürümü olarak çıkacak. Tommy Angelo'nun 1930'larda yaşadığı maceralı hayatı anlatan oyun için Hangar 13, diğer iki remastered oyuna gelen eleştirilerden dersini aldığını belirtiyor.

Mafia Definitive Edition diğer iki remastered oyundan dersini aldı

USgamer'a konuşan Hangar 13 Başkanı Haden Blackman, Mafia Definitive Edition için ne tür gelişmelerin olduğunu açıkladı. Tommy Angelo'nun kız arkadaşı Sarah ve oyunun temel oynanış mekaniklerinde yapılan değişikliklere de açıklamasında yer verdi.

Blackman: "Örneğin Sarah, oyunda sevilen karakter yeterince ekran karşısında görünmüyor, fakat Tommy ne yapıyorsa hepsinin kalbinde o var. Oyunun başında yaşadığı hayattan bir çıkış yolu ayarlamaya çalıştığını görüyor ve bunun hepsini ailesi için yaptığını öğreniyorsunuz. Bu yüzden bir oyuncu olarak korumaya çalıştığının ne olduğunu bildiğinizden emin olmak istedik. Sarah'ın ekran karşısında daha fazla göründüğünden emin olmak istiyoruz, oyunda daha fazla olacak. Onun küçük ve büyük ailede anlaşılır bir rolü var."

Mafia Definitive Edition hakkında yeni detaylar açıklandı

Bir diğer odak noktaları ise Mafia 3'ün tekrarlayan yan görevleri olacak. Mafia Definitive Edition için anlamlı, yeni ve tekrarlamayan yan görevler ekleyeceklerini belirttiler. Blackman bütün ağırlığı Mafia Definitive Edition görevlerine verdiklerinin de altını çizdi.

Ayrıca Mafia Definitive Edition oyunculara geniş bir seçenek yelpazesi sunacak. Tommy Angelo'nun azılı bir suçlu olmadan önce normal bir vatandaş olduğunu ve tüm normal vatandaşlar gibi trafik kurallarından sorumlu olduğunu biliyorduk. Bu konuda orijinal ayarların korunacağını fakat oyuncular hikâyeyi nasıl deneyimleyecekleri konusunda kendi kararlarını da verebilecekler. Yani daha fazla seçenek ayarlanabilir olacak.

Mafia Definitive Edition hakkında yeni detaylar açıklandı

Özellikle silahlar ve oyunun çatışma mekanikleri Mafia 3'ten çok fazla şey barındıracağı için çok büyük bir değişiklik olacak. Clay eski bir asker ve Tommy sadece bir taksi şoförü iken, Hangar 13 bu farkın oyunda hissedilmesini istediğini belirtti. Savaşta Tommy için "her merminin çok önemli" ve hepsinin "biraz daha ölümcül" olacağını belirttiler.

Duyup gördüklerimiz kadarıyla Hangar 13, Mafia II Definitive Edition ve Mafia III Definitive Edition'u yaparken artırdığı zamanın hepsini Mafia Definitive Edition'a harcıyor. Umarız kendisinden önceki remasteredler gibi hayal kırıklığı olmaz. Mafia Definitive Edition 28 Ağustos 2020 tarihinde çıkacak.

Yorumlar 18
MK Okuru
MK Okuru 27.11.2022 07:31
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.06.2020 17:05
Aga mafia 1 in araç sürüş dinamiklerine ellemeden bile sürseler piyasaya satar. O zamanlar ben direksiyon gaz seti bağlayıp oynadım bana mısın demedi. O kadar iyi optimize etmişlerdi ki gaza hafif dokunuyordun hafif gidiyordu araba. Ona ufak bi iyileştirme bile yapsalar kafi.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.06.2020 13:31
ya araç sürüşlerini umarım düzeltmişlerdir mafia 3 sürüş anlamında berbattı
System32
System32 26.06.2020 16:59
hiç sanmıyorum tarih itibariyle oyundaki araçlar ağır umarım 3. oyundaki gibi saçma sapan hataları yapmazlar
MK Okuru
MK Okuru 26.06.2020 16:36
Mafia 1'de bu gayet iyiydi umarım mafia 3 ü alıp buna çevirmezler
Kalan Karakter : 300 Gönder
kaskal
kaskal 26.06.2020 12:53
Çeviride çok sıkıntı yaşamışsınız anlaşılan. Ancak insanlar yanlış anlayabilir. Bu nedenle herkese haberi yüzeysel değerlendirmesini öneriyorum.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.06.2020 19:25
"yeni ve tekrarlamayan yan görevler ekleyeceklerini belirttiler" oyunun Ağustos'un sonunda çıkacağını göz önüne alırsak bu cümleden yan görevlerin hala eklenmemiş olduğu anlaşılıyor. Ya oyun ertelenecek veya hangar13 ün başkanı Blackman oyuna karşı ilgiyi çıkışına kadar diri tutmak istiyor.
kaskal
kaskal 26.06.2020 12:52
Haberin çevirisinde bir düzensizlik var. Yüzeysel bak.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.06.2020 11:40
Yorumların tamamı spoilerci enis Kirazoğlu nun söylemleri dolu
Kalan Karakter : 300 Gönder
Mafia Definitive Edition hakkında yeni detaylar açıklandı

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×