1/2

MAG

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Tüm dünyada tek bir kural var; savaşmak
Platformlar PlayStation 3
MAG
  • Yapımcı - Yayıncı Zipper Interactive - SCEA
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Aksiyon,Aksiyon
Merlin Puanı 71
Artılar 256 kişiye destek veren mücadeleler
Eksiler Bağlantı sorunları, grafikler, irili - ufaklı hatalar
Son yıllarda FPS oyunlarının geleceği, çoklu oyuncu kavramı yönünde değişmeye başladı. Hem sürekliliğin sağlanabilmesi, hem de isimlerin popülaritesini yitirmemesi açısından, online modlar çok önemli. Belki bir zamanlar "multiplayer" kavramı, çoğu yapımda "ekstra" olarak görülüyordu, ama artık olmazsa olmaz pozisyonunda yer alıyor diyebiliriz.

Battlefield, Quake, Counter Strike ve Call of Duty gibi söz sahibi yapımlar, eminim çoğu firmanın dikkatini çekiyordur. Zira bu durum, yeni ürünlerin de hazırlanmasına olanak sağlıyor. Son örneklerinden bir tanesi de Mag. 2025 yılına gelindiğinde, dünyadaki doğal kaynakların azalması, insanlar için endişe vermektedir. Doğal kaynaklar üzerine yapılan ve kurgu olarak planlanan savaşları hepimiz biliriz. Mag'de de devasa yönetimler, farklı çatılar altında "yeni bir askeri kuruluş" olarak saf alıyor (S.V.E.R., Raven Industries, Valor Company)ve kaçınılmaz savaş da patlak veriyor.

Mag, Zipper Interactive tarafından geliştirildi. Daha önce SOCOM serisini de hazırlayan firma, bu kez işi biraz daha genişletmek istemiş. Böylelikle ortaya, aynı anda 256 kişinin savaşa dahil olduğu bir oyun çıkmış. İlk kez 2008'de gösterilen oyun, isim ve tür olarak daha sonraki bir tarihte açıklanmıştı.

MAG

Kısa yoldan tahtalıköy
Hemen kendimize profil oluşturuyor ve eğitim bölümüyle başlıyoruz. Hareket etme ve silahların kullanılması gibi temel kavramları geçtikten sonra, sıra bomba kurma, kaynak yapma ve araç kullanmaya geliyor. Hasar alan araçları tamir etmek ve güçlü saldırılar düzenleyebilmek için bu basit aşamaları kolaylıkla halledebiliyoruz. Eğitim bölümünü tamamlayınca, artık sıcak çatışma vakti geldi demektir.

Mag'de sadece çoklu oyuncu modları bulunuyor, ama ilk etapta hepsini deneyemiyoruz. Bunun için olabildiğince hızlı şekilde seviye atlamalıyız. Karşımızda Supression modu var. Mücadeleye dahil olmak istediğimizde, 4 farklı birlik görüyoruz ve istediğimize katılabiliyoruz. Haritalar geniş olduğu için tek noktadan aksiyona dahil olmak, uzun ve yorucu olabilir. Ancak her birliğin, farklı noktalardan yola koyulduğunu düşünürseniz, bu kez işler daha da kolaylaşıyor.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×