Mark Zuckerberg, Instagram'ın yakında NFT'leri ekleyeceğini açıkladı

Merlinin Kazanı
Merlinin Kazanı 16.03.2022 - 19:10
Facebook kurucusu ve Meta CEO'su Mark Zuckerberg, Instagram'ın 'yakın vadede' NFT entegrasyonunu alacağını açıkladı.

Meta, eski adıyla Facebook, CEO'su Mark Zuckerberg, Instagram'ın NFT'leri platformuna entegre etmeye hazırlandığını açıkladı.

Mark Zuckerberg, Instagram'ın yakında NFT'leri ekleyeceğini açıkladı

Zuckerberg'in, Austin, Teksas'ta düzenlenen South by Southwest konferansında Instagram'a gelecek güncellemeyi açıkladı. Facebook'u kuran Zuckerberg, "yakın vadede" Instagram'ın NFT'leri getireceğini ve "umarım" önümüzdeki aylarda kullanıcıların NFT'lerini Instagram içinde kullanmaya başlayabilecklerini söyledi.

NFT'lerin benimsenmesi, Zuckerberg'in şirket genelinde meta veriye geçişinin bir parçası ve bu, Facebook'un Ekim 2021'de Meta olarak değişmesinin bir yansıması.

Twitter'da bu yılın başında NFT'leri kullanıcıları için aktifleştirmişti. Facebook biraz geride kalsa da, bunun kazanç odaklı hamleler kaynaklı bekletilmesi çok muhtemel. Instagram'ın NFT'lere olan ilgisi, ana şirket Meta'nın dijital ürünlerle dolu kazançlı, birbirine bağlı bir sanal dünyaya ilişkin daha geniş vizyonuyla örtüşüyor. Zuckerberg etkinlikte, "Metaverse'de avatarınızın giydiği kıyafetlerin NFT olarak basılabileceğini ve farklı yerler arasında götürebileceğinizi umuyorum" dedi.

Biz oyuncular açısından da önemli. Zira geçtiğimiz günlerde çıkan GTA 6 NFT içerebilir haberi, önümüzdeki yapımlarda sıkça görebileceğimiz gösteriyor.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 30.03.2023 18:43
Kalan Karakter : 300 Gönder
Mark Zuckerberg, Instagram'ın yakında NFT'leri ekleyeceğini açıkladı

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×