1/2

Medal of Honor

Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Küllerinden doğuyor!
İnsan, yaşadığı zaman diliminde geleceği düşününce daha vaktinin olduğunu sanıyor, ama geçmişe doğru bakınca herşeyin çok çabuk geçtiğini anlıyor. PS için geliştirilen ilk Medal of Honor (MoH) ve bir süre sonra PC için çıkarılan Allied Assault, oyun dünyasında Medal of Honor isminin sıkça duyulmasına yol açtı. Bazılarımız için "daha dün gibi" gelebilir, ama ilk üründen bu yana tam 10 yıl geçti ve bugün yeni bir MoH oyunu için çalışmalar yürütülüyor.

Medal of Honor
Medal of Honor, şimdiye kadar karşımıza hep İkinci Dünya Savaşı'nı konu edinen yapımlarla çıkmıştı. Airborne'un ardından sessizliğe gömülen ekip, yeni MoH oyunuyla geri döndü. Orijinal MoH ekibindeki en önemli kişi Steven Spielberg, "Medal of Honor'ı EA Games'e devrettiğim için pişmanım" diyerek, bir zamanlar Er Ryan'ı Kurtarmak filminden de esinlenilerek hazırlanan oyununu kaybetmenin üzüntüsünü taşıyordu. Bu üzüntünün sebebi, MoH isminin eskisi gibi kalite unsuruyla anılmıyor oluşuydu. Bakalım EA, bu modern savaş denemesinde başarılı olabilecek mi?

Medal of Honor

Tier 1

Yeni yapım için uzun süredir söylentiler vardı. En dikkat çeken detaylar ise, Afganistan ve modern savaş unsurlarıydı. Resmi duyurunun gelmesiyle birlikte ürünün gerçek kimliği de ortaya çıktı; modern savaş. Öncelikle şunu belirtelim ki Medal of Honor, sadece yeni bir oyun değil, aynı zamanda yeni bir başlangıç! Airborne'un tamamlanmasının ardından çalışmalara başlayan yapımcılar, yeni MoH için oldukça iyimser. Öyle ki işler istenildiği gibi giderse, başka MoH oyunları da geliştirilecek.