Medal of Honor, tartışmaları başlattı

Mahmut Saral
Mahmut Saral 17.08.2010 - 14:14
Oyunda Taliban'ı kontrol etmek, okları EA'e çevirdi
Danger Close ve DICE tarafından geliştirilip, EA Games tarafından dağıtımcılığı üstlenilen yeni FPS oyunu Medal of Honor, tartışmalara yol açtı. Günümüze yakın bir zamanda Afganistan'daki Tier 1 ekibinin başından geçen olayları ekranlarımıza taşıyacak olan yapım, Taliban'a karşı gerçekleştirilen operasyonlara yer verecek.

Oyunun barındırdığı konu, gerçekten hassas ve Afganistan, sıcak bir bölge. Şu an Amerika'da Medal of Honor gündemde. İyi bir oyun olduğu için değil, oyunculara Taliban tarafını kontrol etme imkânını sunduğu için. Konu hakkında Fox News kanalında bile tartışmalar yapılmış ve oyuncuların Taliban askerlerini kontrol ederek Amerikalı'lara karşı savaşmasına tepki gösteriliyor.Konu hakkında EA Games ise oyununu savunuyor. Savunma metninde özellikle dikkat çeken kısımlar olarak: "Bir oyunda siz bir polisseniz, karşı taraf da hırsız olur. Korsansanız, karşı tarafta yaratık olabilir. Medal of Honor'ın multiplayer bölümünde de bir tarafın Taliban olması gerekiyor" denilmiş.

Medal of Honor, PC, PS3 ve X360 platformları için 12 Ekim'de raflarda olacak.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 28.11.2021 07:53
Kalan Karakter : 300 Gönder
Medal of Honor, tartışmaları başlattı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×