Meğer 1990'dan bu yana savunmasızmışız!

Aykut Göker
Aykut Göker 3.06.2010 - 12:31
Meğer 1990'dan bu yana savunmasızmışız!
Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan Windows işletim sistemlerindeki açığın yankıları gittikçe büyüyor. Zira uzmanların yaptığı açıklamaya göre 1990'dan bu yana kullanılan tüm Windows işletim sistemleri bu açıktan dolayı risk altında! Windows Metafiles yani WMF adı verilen görüntü dosyalarında saptanan açık, bilgisayarları web üzerinden saldırılara karşı savunmasız bırakıyor!

Microsoft'un; "10 Ocak'a kadar kapatamayız" dediği açıkla ilgili F-Secure yetkililerinin demeçleri durumun ciddiyetini ortaya koyuyor. Öyle ki yetkililer; "Potansiyel güvenlik tehdidi çok büyük. Belki de şimdiye kadar hiç görmediğimiz kadar büyük. Windows'un tüm versiyonları şu an tehdit altında" şeklinde yorum yapıyorlar. Konuyla ilgili Rus bilgisayar programcısı İlfak Guilfanov'un hazırladığı bir yama, şu an için bazı güvenlik uzmanları tarafından öneriliyor. Bakalım ilerleyen günlerde yazılım devi Microsoft tarafından nasıl bir uygulama göreceğiz.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 24.07.2021 13:31
Kalan Karakter : 300 Gönder
Meğer 1990'dan bu yana savunmasızmışız!

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×