1/2

Metal Gear Rising: Revengeance

Hakan Bozdemir
Hakan Bozdemir 30.01.2014 - 14:51
Daha çok parçaya bölme keyfi!
Platformlar PC, PlayStation 3, XBox 360
Metal Gear Rising: Revengeance
  • Yapımcı - Yayıncı Platinum Games - Konami
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Aksiyon
Merlin Puanı 80
14 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%62
Artılar -Daha iyi grafikler, Zangeki ayarı ile daha fazla parçaya ayırma keyfi, rahat kontrol yapısı, düşük grafiklerde bile güzel görünebilmesi
Eksiler -Kısa sürede sonlanan hikaye, oyun sırasında meydana gelen küçük hatalar
Bizleri aksiyonun dibine sokmuş ve ciddi anlamda bu konuda açlığımızı gidermiş olan Metal Gear Rising: Revengeance bildiğiniz gibi PC platformuna da çıktı. Bugün sizlerle MGR: Revengeance’ın PC versiyonu hakkında kısa bir özet geçeceğiz. Konsoldan gelen yapımın konsol ile arasındaki farklar neler ve bu farklar oyunu nasıl etkiliyor, sizlere bunlardan bahsedeceğim. Metal Gear Rising: Revengeance’ın hikayesi ile birlikte tam bir incelemesine buradan ulaşabilirsiniz: http://bit.ly/1dNR0Bl

Metal Gear Rising: Revengeance
Daha çok parçacık, daha fazla heyecan
PlatinumGames’in elinden PC platformu için çıkış yapmış olan Metal Gear Rising: Revengeance ciddi anlamda aşırı bir keyif oyun olduğunu PC’de de kanıtlamış oldu. Konsollara göre hazırlanmış ve konsolda oldukça rahat bir oynanış sahip olması onu daha iyi bir aksiyon oyunu yapıyordu. Şimdi ise masa başında oynamış olduğumuz keyif gerçekten oldukça tatlı. Yarı insan ve yarı cyborg olan karakterimiz Raiden’ın kontrolü oldukça rahat.

Fare ve klavyenin uyumu MGR: Revengeance’da da kendini gösteriyor. Raiden’ın kullanımı PC versiyonunda oldukça rahat ve kolay. Kamera açıları oldukça iyi hazırlanmış ve Raiden’ı mouse ile birlikte kullanmak oldukça kolay. Kesme biçme modu diye adlandırdığımız blade modundaki olayı çok iyi bir şekilde fareye uyarlamışlar. Üstelik grafik ayarları kısmında bulunan “Zangeki” ayarı ile birlikte kestiğiniz şeyin kaç parçaya ayrılıp ayrılmamasını ayarlayabiliyorsunuz.

Metal Gear Rising: Revengeance
Yüksek kullanışlı katana ile neredeyse biçemeyecek hiçbir şeyimizin bulunmadığı aksiyon oyunumuzda intikam uğruna bir savaş veriyoruz. Kimi zaman kötü bir sonuç ile, kimi zaman da beklenmedik bir sonuç ile bizleri atmosferi içerisine alan Metal Gear Rising: Revengeance’ı oynarken kendinizi tamamen kaptıracaksınız ve aksiyonun dibine vuracaksınız. Bir katana ile o kadar çok zevk verebilen bir aksiyon oyunu olduğundan dolayı başarılı olmadığını söylemek mümkün değil.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×