1/3

Metal Gear Solid 3: Snake Eater Trial Version

Ulaş Çöğendezoğlu
Ulaş Çöğendezoğlu 3.06.2010 - 12:31
Snake artık sadece düşmanları ile değil doğanın acımasız yüzüyle de karşı karşıya.

Zamanın birinde gelip bana hayatımı birkaç bilgisayar oyununun himayesinde geçireceğimi söyleseler, muhakkak güler geçerdim. Ama ne hikmettir ki Metal Gear Solid, Silent Hill ve bir kaç özel oyunla daha tanışınca (ya da acaba Konami ile tanışınca mı desek?) ister istemez bu kuram da kural oldu. Bizim buradaki kısa ve öz konuşmamızın temelinde yatan da işte Snake ile, aksiyonu ile ve konusunun ve müziklerinin akıcılığı ile bir dev olan Metal Gear serisinin son oyunu “Snake Eater”.

Bir kahramanın öncesi

Uzun bir bekleyişin ardından birçok fuarda ve teknoloji lobisinde öne çıkan oyun için, geçenlerde PS2 dergilerinin yayınladığı oynanabilir demoyu biz de bir şekilde elde ettik tabi umarsızca. Büyük hayaller ve umutlarla bezeli bir düstur ile, “biz kahramanız” mottomuz belimizde, çıktık yola. Oyunu, seriyi, kahramanı, konuyu baştan sona takip eden bir kitle var bizler gibi ve ilaç olacak yeni bir yapımla da bu bilgi dağarcığı genişlemek üzere. Yakın tarihli çıkışıyla birlikte, neler getirip neler götürecek bu yeni MGS bizden acaba? Zaman ve bol bol “aman tanrım” ve “nasıl yani?” ve tabi ki “yok daha neler” kelimeleri götürecek. Onunla birlikte nefesimizi tutacak ve onunla birlikte katliam yapacağız. Bu oyunu durdurmak, içinde kaybolmamak zor gibi. Ve kesin olan birşey, oyunun bize haz vereceği. Bunun da kaçışı yok...

Hemen işe sarılalım. Makinemizi kurduk ve dergi hediyesi DVD’mizi taktık. Bu arada İstanbul’da oturan arkadaşlar oyunu yabancı dergi satan dükkanlardan arayarak temin edebilir, birçok PS2 dergisi vermiş bu ayki sayısında. Bekledik ve ilk videomuz geldi. Ürün demo amaçlıdır vesaire yazısını geçtik ve şatafatları atlayıp hemen oyuna başladık. Oyundaki grafikler Metal Gear Solid II ile aynı, bunun ilk bakışta gözden kaçma imkanı yok, hatta hareketler bile birebir kullanılmış, fakat dikkat edilirse, karakterin adımlarında “ormana uyum” süreci hakim. Yavaşladığınızda ve koştuğunuzda, dünki gemide değil de ormanda olduğunuzun bilincinde Snake. Kontroller ve sesler konusunda da bir sıkıntımız yok. İkinci oyunu oynamış herkes için bu demo tam bir yapı taşı.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×