Microsoft Flight Simulator grafik karşılaştırma videosu

Özgür Deveci
Özgür Deveci 25.06.2020 - 15:43
Asobo Studio tarafından geliştirilen ve Xbox Game Studios tarafından yayınlanacak uçuş simülasyonu oyunu Microsoft Flight Simulator 2020'nin grafikleri selefiyle karşılaştırıldı.

Microsoft çatısı altından yayınlanan uçuş simülasyonu oyunları Microsoft Flight Simulator X ve Microsoft Flight Simulator 2020'nin grafik karşılaştırma videosu yayınlandı. Flight Sim isimli bir YouTube kanalı bu iki oyunun grafiklerini karşılaştırdığı bir video paylaştı. Yayınlanan videoda oyunda bulunan bazı havalimanları ve uçak pistleri gösteriliyor.

Microsoft Flight Simulator grafik karşılaştırma videosu

Microsoft Flight Simulator grafik karşılaştırma videosu yayınlandı

Tahmin edebileceğiniz gibi, bu inanılmaz grafikler bazı PC sistem gereksinimlerini de beraberinde getiriyor. Azure teknolojisinden yardım alınarak geliştirilen bu oyunu oynamak için minimum 8 GB RAM'e sahip bir Ryzen 3 1200 veya Core i5-4460 işlemcilerinden oluşan bir sisteme, ek olarak Radeon RX 570 ya da bir GeForce GTX 770 ekran kartlarından birine sahip olmanız gerekiyor. Ayrıca 150 GB boş depolama alanı (SSD önerilir) isteyen oyun, minimum 5 Mbps internet bağlantısına ihtiyaç duyuyor. Bunlara ek olarak oyunu önerilen ayarlarda oynamak isteyenler için, işlemci tarafında Ryzen 5 1500X ve Core i5-8400 modelleri istenirken ekran kartı tarafında ise Radeon RX 590 ve GeForce GTX 970 modelleri listelenmiş. Oyunu ideal ayarlarda oynamak içinde 32 GB RAM'e sahip bir Ryzen 7 Pro 2700X veya Core i7-9800X işlemcilerinden oluşan oldukça kaslı bir sisteme, ek olarak 8 GB video bellekli Radeon VII veya GeForce RTX 2080 ekran kartlarından birine sahip olmanız gerekiyor.

Microsoft Flight Simulator 2020, inanılmaz derecede gerçekçi bir dünyada son derece detaylı ve çarpıcı grafikleriyle karşımıza çıkıyor. Gece gündüz döngüsünün yanı sıra zorlu hava koşullarına da ev sahipliği yapacak oyunda uçuş planları oluşturabilecek ve dünyanın herhangi bir yerinde uçabileceksiniz.

Microsoft Flight Simulator 2020 ilk olarak 9 Haziran 2019 tarihinde E3 2019 sunumu sırasında duyurulmuştu. Oyun, 2009'da Aces Game Studio'nun kapatılmasından sonra serinin geleceğine ilişkin uzun bir belirsizlik döneminin ardından serinin 2006'da çıkan Microsoft Flight Simulator X'ten bu yana ilk büyük oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Oyun Fransız merkezli Asobo Studio tarafından geliştiriliyor ve Xbox Game Studios tarafından yayımlanacak. Oyunun bu yıl içerisinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Son olarak yayınlanan grafik karşılaştırma videosuna aşağıdan göz atabilirsiniz.

Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 22.09.2021 17:27
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.06.2020 03:57
Şu oyunun haberlerinden kusacağım artık, ha fakay şöyle güzel bi yanı var merlin haber yapıp midemi bulandırmasa belki de saçma bi' meraktan para verip alacağım yada korsan indirip kurup zaman kaybedeceğim en azından bu sayede oyundan nefret ettim sağol Merlin.

----------------------------------

2020 yılında sadece 7 tane haberi çıkmış. Çok mu :(
Kalan Karakter : 300 Gönder
shehzadeMurat31
shehzadeMurat31 25.06.2020 21:47
bu arada, Microsoft Flight Simulator X'deki havaalanları sceneryleri,"default scenery"ler...yani, eklentisiz "scenery"ler... çünkü, "add-on scenery" yani, havaalanı ve çevresi olarak eklentilerle, gerçek hayattakine yakın sceneryler, Microsoft Flight Simulator 2020 gibi oluyor...tabi yeni çıkacak olan Microsoft Fligt Simulator 2020'nin videolarda gösterilen havaalanları, simülatörün kendi "default" denilen "sceneryler"i... yani, herhangi bir payware ya da freeware scenery kurmaya gerek kalmadan, kendi orijinal halindeki havaalanları... "scenery" denilen şey şu; havaalanı ve çevresinin yeni halindeki eklentileri... Microsoft Flight Simulator X'in kendi orijinal havaalanları, sizin de videoda gördüğünüz gibi, tarlaya benziyor... bunu ortadan kaldırmak için, sceneryler mevcut...ayrıca, FSX'in kendi orijinal uçakları da çok kötü... kötü derken, sesleri rezalet... uçakların sesleri, tıpkı bir saç kurutma makinesinin sesi gibi...özensiz... bunlar için de ilaveten eklentiler var... yani, FSX'i bile hakkını vererek kullanmak için, neredeyse yaklaşık 1 Terabayt'a yakın scenery, ödemeli uçaklar, yeryüzü şekillerini doğru düzgün gösteren eklentiler, gerçekçi hava durumu eklentisi gibi eklentilerle anca adam gibi bir simülatör ortaya çıkıyor...yani demem o ki, bu yeni Microsoft FS 2020 için, bu kadar çok payware, yani ödemeli eklentilere gerek kalmayacak...o kadar kaliteli olacak yani...
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.06.2020 16:10
Gencolar bu oyunda armut gibi saatlerce boş boş bekleyip uçuyormusunuz yoksa kısamı sürüyor yolculuklar.Çok güzel gözüküyorda sanki Bir GTA6 nın uçuş modu olsa dahamı iyi olurdu acaba bu.
shehzadeMurat31
shehzadeMurat31 25.06.2020 21:36
bu bir uçuş simülatörü olduğu için, öyle kısa bir uçuş beklemeyin... Microsoft Flight Simulator 2004, Microsoft Flight Simulator X, ya da Prepar 3D ya da X- Plane 11 gibi uçuş simülatörü kullananlar için çok kolay ve zevkli olacak...ben de FS 2004 ve FSX kullandığım için, sabırsızlıkla bekliyorum...bir arkadaşın dediği çok doğru... Mesela gerçek hayatta Antalya-İstanbul arası uçuş yapacaksan, gerçekte ne kadar sürüyorsa, simülatörde de o kadar sürecek... yani 50 dakikaysa 50 dakika... fakat, Microsoft Flight Simulator 2020'de şöyle bir şey var; eğer tabi uçuşu hızlandırırsan biraz daha çabuk istediğin yere uçabilirsin... ama ben hiç tavsiye etmem... o 50 dakikayı gerçekten 50 dakika olarak uçmak çok zevkli olur... hele bu yeni çıkacak simülatörde, tüm yeryüzü şekilleri görsel şölen sunacak...editör arkadaşın da belirttiği gibi, bu simülatörü hakkıyla kullanmak için çok sağlam bir sisteme sahip olmak şart...ha, tabi ideale yakın bir sistem de sorunsuz çalıştırır...mutlaka 512 GB bir SSD almak lazım...250 GB SDD yetmez...çünkü, yarısını Windows 10 işletim sistemi ve bilgisayarın kendi yazılım programları yer kaplıyor... 16 GB RAM yeterli... 32 GB Ram zaten en üst kısmı... ama, şu yıllarda hiç bir oyun, simülatörler de dahil olmak üzere, 32 GB bir RAM istemiyor... 5 sene sonra 32 GB Ram isteyen oyunlar olabilir ki onları da sanmam...
MK Okuru
MK Okuru 25.06.2020 20:41
Sana göre değil bu oyun. Adı üstünde simulator.
MK Okuru
MK Okuru 25.06.2020 20:12
Uçuşlar gerçek zamandaki gibi sürüyor. İstanbul-Ankara arasi 1 saat gibi mesela.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.06.2020 21:15
vayy saatlerce artık pilotluk yapacağız :D
Kalan Karakter : 300 Gönder
Microsoft Flight Simulator grafik karşılaştırma videosu

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×