Microsoft Flight Simulator'e sanal gerçeklik desteği gelecek

Furkan Güler
Furkan Güler 27.11.2019 - 15:38
Güzel haber geldi.

Microsoft çatısı altında geliştirilen ve özellikle grafikleriyle dikkatleri üzerine toplayan Microsoft Flight Simulator, bu kez grafiklerinin haricinde gündeme geldi. Geliştirici ekipten Der Standard, yabancı basınla yaptığı röportajlarda sanal gerçekliğin geliştirici ekip için birinci derecede öneme sahip olduğunu belirtti. Daha öncesinde yaptıkları açıklamalarda sanal gerçekliğin planlarında olmadığını belirten geliştiricilerin bu kararından dönmesi ise ilginç. Yeni nesil Xbox'a çıkması beklenen oyun, ayrıca PC platformuna da çıkacak. Grafiksel gerçekçilik anlamında rakiplerinin çok ötesinde olan oyun, yaşadığımız coğrafyayı birebir olarak oyuna aktaracak.

Microsoft Flight Simulator  için bu kez sanal gerçeklik desteği gelecek

Diğer bir yandan Microsoft Flight Simulator geliştiricileri, Bing arama motorunun haritalarındaki uydu verilerini kullanarak tüm dünya haritasının bir benzerini oluşturmayı planlıyor. Bing'den alınan bu veriler,  Flight Simulator pilotlarına dünyayı keşfetmek için inanılmaz bir kapsama alanı da sağlayacak diyebiliriz. VR desteğiyle birlikte kitlesini sevindiren yapımcı ekip, umarız verdiği bu sözleri tutabilir. Simülasyon anlamında karmaşık olan ancak öğrenildiğinde zevkli bir hal alan yapımı büyük bir oyuncu kitlesi beklemekte.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 17.09.2021 15:25
Kalan Karakter : 300 Gönder
Microsoft Flight Simulator'e sanal gerçeklik desteği gelecek

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×