Microsoft, Minecraft'ın yaratıcısını yıldönümü etkinliğine çağırmadı

Ahmet Özçilingir
Ahmet Özçilingir 30.04.2019 - 17:12
Microsoft, Markus Persson'ı dışladı

Oyun tarihinin en yaratıcı oyunları arasında yer alan Minecraft'ın yaratıcısı Markus Persson, yani oyun dünyasında bilinen adıyla "Notch" Microsoft'un düzenlediği Minecraft yıl dönümü etkinliğine davet edilmedi. Variety'nin haberine göre, Microsoft, Persson'un "yorumlarının ve görüşlerinin Microsoft ya da Mojang'ın görüşlerini yansıtmadığını ve Persson'un Minecraft'ın temsilcisi olmadığını" belirterek oyunun yaratıcısını etkinliğe davet etmediğini duyurdu. 

Microsoft Minecraft'ın yaratıcısını yıl dönümü etkinliğine davet etmedi

Microsoft'un atıfta bulunduğu yorumlar, büyük olasılıkla Notch'un son yıllarda Twitter üzerinden yaptığı açıklamalar. Notch son zamanlarda Twitter üzerinden ırklarla ve cinsiyetlerle ilgili yaptığı açıklamalarla gündeme gelmişti. Minecraft'ın yaratıcısı Notch, Mojang'ı 2,5 milyar dolara Microsoft'a satmıştı. Bu satın almanın ardından Notch'un Minecraft evrenine bir katkısı olmadı. Minecraft'ın başlık ekranında bulunan Notch'a atıfta bulunan metin mesajları da oyundan kaldırılmıştı. Görünüşe bakılırsa Microsoft, Minecraft'ın yaratıcısı ile arasına bir mesafe koymak istiyor. Oyunun yaratıcısının Minecraft yıl dönümü anma gecesine davet edilmemesi, Microsoft'un köprüleri yaktığının göstergesi. Her ne kadar Notch'un katkısı olmasa da Minecraft dünyası büyümeye devam ediyor. 

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 20.01.2022 01:04
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.05.2020 18:13
Bence oyunu paralı yap mayın
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.05.2019 09:09
çok oynarım
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 30.04.2019 21:55
Bill öyledir. Kızdırmayacaksın. Uğraşır.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Microsoft, Minecraft'ın yaratıcısını yıldönümü etkinliğine çağırmadı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×