Microsoft yayın platformu Mixer'in fişini çekti

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 23.06.2020 - 12:12
Microsoft yaptığı açıklama ile büyük yatırımlar yaptığı, Ninja ve Shroud gibi isimlere sahip olan yayın platformu Mixer'in kapatılacağını duyurdu.

Microsoft akşam saatlerinde yaptığı sürpriz duyuru ile birlikte yayın platformu Mixer'in kapatılacağını açıkladı. Büyük yatırımlar ile açılan ve yine çok büyük meblağlar ile Ninja ve Shroud gibi isimler ile anlaşan Mixer yayın platformu, beklenen yoğunluğa ulaşılamadığı gerekçesi ile kapılarını kapatacak.

Microsoft yayın platformu Mixer'in fişini çekti

Tabi bu kapatılma haberinden sonra Ninja ve Shroud gibi isimlerin anlaşmalarının nasıl olacağı da merak edilen konular arasında yer alıyordu. Bünyesinde bulunan yayıncıları Facebook Gaming'e yönlendiren Microsoft, bunu kabul etmeyen Ninja ve Shroud gibi yayıncıların ise parasını ödemek zorunda kaldı. Yani sözleşme gereği belirtilen meblağları alan yayıncılar Twitch, Youtube ya da Facebook Gaming gibi yayın platformlarını tercih etmekte özgür olacaklar.

Microsoft yayın platformu Mixer'in fişini çekti

Konuyla ilgili The Verge sitesine konuşan Xbox patronu Ohil Spencer ise rakip oldukları yayın platformlarını göz önüne aldıklarında Mixer'in yarışa oldukça geride başladığını belirtmiş. kapatılma kararı sonrası ise Facebook'un sahip olduğu sosyal platform aracılığı ile yayınların daha fazla kişiye ulaşabileceğini de sözlerine eklemiş. 

Açıkçası başta da deddiğim gibi Mixer'in kapatılması hem yayıncılık tarafında hem de Xbox Series X arefesinde büyük sürpriz oldu. Microsoft'un Xbox Series X konsolunun yayın özelliklerinde Mixer ile bütünleşik bir yapı kullanması bekleniyordu. Bu karar sonrası konsolun yayın özelliklerinin hangi detaylara sahip olacağı ise merak ediyoruz.

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 18.09.2021 17:39
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.06.2020 15:45
şu ninja kadar yapmacık otistik birisi yok
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.06.2020 22:11
ninja en iyisini yapmış facebok girmemiş
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.06.2020 13:23
Her şeye de girmesinler. YouTube bile bu ise tam dahil olamadı sen kimsin.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.06.2020 13:20
Yazık oldu, ayarsız tiviç hegomanyası devam edecek.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Microsoft yayın platformu Mixer'in fişini çekti

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×