Monster Hunter World'ün PC'de neden geç çıkacağı belli oldu

Monster Hunter World'ün PC'de neden geç çıkacağı belli oldu

Furkan Güler
Furkan Güler 11.01.2018 - 16:21
Yapımcıdan açıklama geldi.

Monster Hunter World ile birlikte Capcom geliştiricileri oyunu daha geniş kitlelere yaymak için gelinden geleni yapıyor. Monster Hunter World'ü PlayStation 4 ve Xbox One platformlarının yanında PC platformuna da çıkaracağını daha önceden belirten Capcom, PC sürümünün konsol sürümlerinden sonra çıkacağını belirtmişti. Ancak oyunun neden PC'ye geç çıkacağı hakkında herhangi bir açıklama yapılmamıştı. Fakat oyuncuların merak ettiği bu soruya ilişkin nihayet geliştirici ekipten bir açıklama geldi.

Monster Hunter World'ün PC sürümü neden geç çıkıyor?

Oyunun yapımcılarından Ryozo Tsujimoto, yabancı basına verdiği röportajda Monster Hunter World'ün PC sürümünün eksiksiz olması gerektiğini belirtti. İlk olarak konsollara odaklanmak zorunda kaldıklarını ve üç platformu aynı anda kaldıracak maddi kaynaklarının olmadığını söyleyen Tsujimoto, PC sürümünün ertelenmesinin nedenini böylelikle açıklamış oldu.

Ayrıca yapımcı, konsollardan farklı olarak PC sürümünün kendilerine ekstra iş gücü yüklediğini ve PC sürümü ile özel olarak ilgilenmek istediklerini açıklamalarına ekledi. 26 Ocak tarihinde PlayStation 4 ve Xbox One için çıkacak olan oyunun PC sürümü, sonbahar aylarında piyasaya sürülecek.

Yorumlar 7
MK Okuru
MK Okuru 15.01.2021 17:36
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 11.01.2018 21:59
galiba pc ye gelen ilk monster hunter oyunu bu ve buuu mutluluk verici
MK Okuru
MK Okuru 12.01.2018 15:09
MH Online var ama oyun japonca olduğu için malasef oynamak bizim için zor
Kalan Karakter : 300 Gönder
Phoenixboy
Phoenixboy 11.01.2018 20:50
Tabiii tabii...kar yapmak açısından stratejik bir hamle değil zaten...biz de yedik. Biraz konsol satsın biz sonra pc'ye çıkartırız misali. Tabii bunu söyleceklerini düşünmüyorum :)
Naru61
Naru61 12.01.2018 06:15
La olum siz ne ayaksınız monster hunter özünde konsol oyunu adamlar yıllardır bu seride oyun çıkardığında konsol üzerinden yaptılar boş kalabalık yapmayın burda hadi ikileyin.Herşeye bir laf yazacaklar yok parası bilmem ne yok şurası söyle sen mi yapıyon oyunu kolay mı lan bu işler böyle işim içinde olmayınca kafanız basmıyor demi anca boş laf
MK Okuru
MK Okuru 12.01.2018 00:36
Rockstar yapımca tamam Capcom yapınca auuuu
Sandora
Sandora 11.01.2018 23:32
Aynen konsol oyun fiyatları yüksek birde tekel var tabi önce konsolcuları yolacaklar.Birde hem konsol hem pc sahibi olan insanlar oyunun pc sürümünü tercih edecek karları düşecek.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 11.01.2018 19:15
umarım çok iyi satar da capcom eski günlerine döner
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×