Monster Notebook, uluslararası pazardaki markasını Tulpar olarak değiştirdi

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 4.07.2022 - 14:12
Berlin’de açtığı deneyim mağazası ile başlatan Monster Notebook, uluslararası pazardaki markasını Tulpar olarak değiştirdiğini açıkladı.

Ülkemizde bilgisayar markası denince artık akla gelen ilk firmalardan biri olan Monster Notebook, global pazardaki işleyişi için önemli bir değişikliğe gidildiğini duyurdu. Monster ismi bildiğiniz gibi farklı markalar tarafından kullanılan bir isim. Büyüme hedefleri doğrultusunda da özellikle yurt dışında karışıklığa yol açabilecek bir isim olduğunu söyleyebiliriz. İşte bu sebeple kısa bir süre önce global pazara açılan firma, buradaki isim tercihinde bir değişikliğe gidildiğini ve yine firmanın alt markalarından Tulpar isminin kullanılacağını açıkladı. Yapılan resmi duyuru ve bilgiler şu şekilde;

Monster Notebook global ismini Tulpar olarak değiştirdi

“Türkiye’den çıkan bir dünya markası” olma hedefiyle yurt dışına açılan Monster Notebook, 2020’nin Eylül ayında başlattığı Avrupa operasyonlarına hız verdi. Yüksek performanslı donanım konfigürasyonlarını koşulsuz kullanıcı memnuniyeti prensibiyle teknoloji tutkunlarına ulaştıran şirket, güçlü teknik servis hizmetleri ve sıra dışı satış sonrası destek uygulamaları ile yabancı rakiplerinden ayrışarak pazardaki bilinirliğini her geçen gün artırıyor. Teknoloji ve oyun ekosistemine katkı sunan projeleriyle de dikkatleri üzerine çeken şirket, Türkiye’de oyun bilgisayarı kategorisinde elde ettiği başarıları öncelikle Almanya pazarında olmak üzere Dünya geneline taşımayı hedefliyor.  

Globalleşme stratejisi kapsamında yurt dışındaki markasını yenileme kararı alan şirket, yurt dışı operasyonlarında mitolojik uçan at Tulpar’dan ilhamla yaratılan Tulpar markası ile faaliyet gösterecek. 

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Monster Notebook CMO’su Göktuğ Okan Oğuz, “Monster Notebook olarak, her geçen sene daha da gelişen dijital oyun dünyasında her seviyeden oyuncunun en iyi oyun deneyimini yaşayabilmesi için son teknoloji donanım konfigürasyonlarını geliştiriyor, kullanıcılarımıza yeni nesil bir deneyim vadediyoruz. Türkiye pazarındaki liderliğimizi yurt dışındaki operasyonlarımızda da elde etmek için yürüttüğümüz çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Globalleşme stratejimiz doğrultusunda, bundan böyle yolumuza Tulpar markasıyla devam edeceğiz.

Monster Notebook, uluslararası pazardaki markasını Tulpar olarak değiştirdi

Bu değişikliğe giderken amacımız, Türkiye’den çıkan ve bir dünya markası olma yolunda ilerleyen markamızı uluslararası pazarda faaliyet gösteren ve bizimle isim benzerliği taşıyan diğer markalardan ayrıştırmak oldu. Bildiğiniz gibi ‘Monster’ evrensel bir isim, canavar anlamına geliyor. Uluslararası pazarda Monster ismini uzun yıllardır kullanan, çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren onlarca şirket bulunuyor. Bu durum, yeni bir pazara adım atan ve henüz tanınmayan bir marka açısından pazara girerken çeşitli zorluklar çıkarabiliyor.

Müşteri deneyimine büyük önem veren bir marka olarak muhtemel karışıklıklardan kaçınmak ve bir Monster Notebook markası olan Tulpar ile kendi yolumuzdan yürümek istedik. Amiral gemisi ürünümüz olan Tulpar, bugüne kadar on binlerce teknoloji tutkununun yanında oldu. Bu zamana kadarki global iletişimlerimizde de Tulpar markasının diğer markalarımıza göre daha kolay kabul gördüğünü gözlemledik. Bu nedenle bu değişikliği önceden yaparak global açılımımıza hız vermek istedik.  Globalleşme yolundaki stratejimiz Tulpar’ın güçlü kanatlarıyla hızlanacak” dedi.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 4.10.2023 05:14
Kalan Karakter: 300 Gönder
Monster Notebook, uluslararası pazardaki markasını Tulpar olarak değiştirdi
İlginizi Çekebilir