Monster Pusat 7.1 Surround Headset

Furkan Sakoğlu
Furkan Sakoğlu 15.08.2017 - 16:20
Monster'dan profesyonel oyuncular için profesyonel kulaklık
Oyuncu laptop'ları ile uzun yıllardır Türk oyun sektörünün gurur kaynaklarından biri olan Monster markası, bu sefer Profesyonel oyuncular için vazgeçilmez donanımlardan biri olan kulaklıklara, kendi imzasını atarak karşımıza çıktı. Pusat ismi verilen ve Monster markası altında satışa sunulan yeni kulaklıklar, şık tasarımı, rahat ve konforlu yapısı ve ses kalitesi ile öne çıkıyor. Üstelik 7.1 Sanal Surround ses desteği ve titreşimli bas desteği sayesinde oldukça ilginç bir deneyim sunmayı başarıyor.

Tasarımlsal olarak oldukça sert ve agresif bir tasarım çizgisi izleyen Monster Pusat oyuncu kulaklığı, RGB aydınlatma ile donatılmış, örgülü kablosunda bulunan kontrol kumandası ile açılıp kapatılabilen bu ışıklandırma, geceleri göze hoş gelen bir görüntü sağlıyor, ayrıca sürekli olarak karanlıkta kulaklığını nereye koyduğunu kaybeden oyuncular için de ilginç bir çözüm sunuyor.

Monster Pusat 7.1 Surround Headset
Kulaklığın boyutu ise hayli büyük ve ağırlığı da çok rahatsız edici seviyede olmasa da ağır bir kulaklık. Ancak başınızı tutan bölümün rahat yapısı ve özellikle kulaklığın yumuşacık yastıkları, diğer markaların en üst düzey kulaklarındaki konforu vermeyi başarıyor. Ayrıca kulaklığın iskeleti de metalden yapılmış, bu sayede uzun yıllar boyunca sağlamlığını koruyacak bir kulaklık ortaya çıkmış.

Cihazın 7.1 Sanal Surround desteği, gerçek surround kulaklıklar kadar etkileyici sonuçlar çıkarmıyor olsa da, Counter Strike:  Global Offensive gibi yapımlarda, düşmanın yerini tespit etmek için oyuncuya hayli yardımcı oluyor. Zaten gerçek Surround kulakların fiyatlarının 1000 TL civarında olduğunu hesaba kattığımızda, Pusat'ın aynı performansı vermesini beklemek de doğru olmaz.

Monster Pusat 7.1 Surround Headset
Cihazın bir diğer şaşırtıcı ve ilginç özelliği ise bass'lardaki titreşim desteği. Özellikle Battlefield 1 oynarken yanımıza düşen bombalar ile kafanız zangır zangır titriyor ve neredeyse gerçekten bir shell shock deneyimi yaşatmayı başarıyor. Ayrıca bu özelliğin de kulaklığın üzerindeki kablodan kapatılabildiğini de belirtelim.

Kulaklığın genel ses kalitesi ise oyunlarda ve bass'larda ortalama bir performans gösteriyor. Bass'ların yoğun bir his verdiğini, tizlerin ise biraz zayıf kaldığının altını çizmek gerekiyor. Ancak genel anlamda hem müzik dinlerken, hem de oyun oynarken tatmin edici bir performans almak mümkün.

Monster Pusat 7.1 Surround Headset
Cihazın mikrofonu ise gizlenebilir bir şekilde tasarlanmış. Yine kumanda üzerinden anında kapatılabilen mikrofon, yaptığımız testlerde karşı tarafa oldukça net ve anlaşılır bir ses aktarımına izin veriyor. Kulaklığın mikrfonunun ayrıca esnek yapıda olduğunu da belirtelim. Bu sayede mikrofonu tam olarak ağzınıza konumlandırmanız kolaylaşıyor.

Monster Pusat 7.1 Surround Headset
Cihazın kablosunun da örgülü yapıda tasarlandığını belirtelim. Bu sayede kulakların en büyük problemlerinden biri olan kablonun sürekli olarak karışması ve birbirine dolanması sorunu ortadan kaldırılmış. Ayrıca kablonun da yeteri kadar sağlam gözüktüğünü ve güç kullansak bile bir sorun çıkarmadığını belirtelim. Ayrıca kablonun 2 metre uzunluğunda olduğunun da altını çizelim.

Ayrıca Monster Pusat, yine Monster tarafından hazırlanan özel yazılım ile birlikte kullanılabiliyor. Bu yazılım üzerinden kulaklığınız ile ilgili bazı ayarlarınızı yapabiliyorsunuz. Yazılımın Wİndows XP'den Windows 10'a kadar destek verdiğinin de altını çizelim.

Monster Pusat 7.1 Surround Headset
Uzun lafın kısası Monster'ın sanal 7.1 destekli yeni kulaklığı Pusat, 300 TL'lik fiyatı ile birazcık cebimize yoruyor gibi gözükse de, Laptop'larında mevcut olan kaliteyi korumayı başarmış. Özellikle kulaklığın çok ama çok rahat olan yastıkları ve titreşimli bass desteği ile fark yaratmayı başarıyor. Eğer siz de profesyonel bir oyuncu kulaklığı arayışında iseniz, Monster Pusat'ı değerlendirmenizde fayda var.
Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 12.04.2021 19:25
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.08.2017 06:24
Inceleme güzel ama aynı kelimeleri tekrar tekrar kullanmanız yazıyı sıkıcı hale getirmiş (belirtelim, altını çizelim vs.).
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.08.2017 21:55
Bir ürün sanal 7.1 desteğiyle kesinlikle profesyonel bir ürün olamaz. Kulaklık, iyi olabilr, malzeme kaliteli olabilir, sesi çok temiz olabilr, ancak gerçek 7.1 desteği yoksa o kulaklık profesyonel değildir.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Monster Pusat 7.1 Surround Headset

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×