1/2

N.O.V.A. - Near Orbit Vanguard Alliance

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Evrenin askerleri, adalet için savaşıyor
Platformlar PSP, iOS
N.O.V.A. - Near Orbit Vanguard Alliance
  • Yapımcı - Yayıncı Gameloft - Gameloft
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Aksiyon
Merlin Puanı 90
Artılar Kaliteli grafikler, kesintisiz aksiyon, eğlenceli Multiplayer deneyimi
Eksiler Tekrar eden bölümler var, Halo'ya benziyor
Eğer yaşamınız boyunca savaştıysanız, ölene kadar da öyle devam etmek zorundasınızdır. Günümüzden uzak bir gelecekte, dünya dışında kurulan kolonilerle insan ırkı yaşamını sürdürmektedir. Ancak belirsizlikler, yine en büyük sorun konumundadır. Uzayın derin boşluğunda kaybolan eski bir uzay istasyonu, tekrar ortaya çıkar. Kaçınılmaz gerçek ise, uzayda insan ırkının yalnız olmadığıdır. Zira doğal kaynaklar sayesinde yaşam önemli olduğundan, acımasız savaşlar da kaçınılmaz olacaktır. Acaba bu uzay istasyonundaki gizemler neler veya insanları tehdit eden sorunun kaynağı ne?

FPS türündeki N.O.V.A., 13 bölüm boyunca Kal Wardin’in başından geçen heyecanlı mücadeleleri gözler önüne soruyor. Adamımız Wardin, eski bir asker ve ortaya çıkan karmaşayı da çözüme kavuşturacak en önemli kişi. İlk dakikalar, oyuna alışma turlarıyla geçiyor. Hareket etme, silah kullanma ve etraftaki nesneleri kullanmayı öğreniyoruz. Sonrasında uzay bizi içine çağırıyor ve karşılık olarak yaratıkları da üzerimize salıyor. Öldürmek bize kalmış.

N.O.V.A. - Near Orbit Vanguard Alliance

Çekici, ama tehlikeli bir evren

N.O.V.A.’nın dikkat çeken ilk yönünü muhteşem görselliği oluşturuyor. iPhone gibi bir platformda böyle grafikler görmek gerçekten sevindirici. Karakter, silah, yaratık ve bölüm tasarımları gayet başarılı. Bunların yanında eklenen birkaç ufak ışık efekti sayesinde görsel seviyenin PS2’yi yakaladığını bile söyleyebilirim. Üstelik sınırlı bir hareket alanı da yok. Hem iç, hem de dış mekânlarda yer alıyoruz ve bazen haritalar gerçekten büyük oluyor. Görsellik konusunda tek sıkıntım, bazen bölüm tasarımlarının hemen hemen birbiriyle aynı olması.

Mücadeleye geri döndüğümüzde, öldürmemiz gereken yaratıklar, kontrol etmemiz gereken bilgisayarlar ve bunları sağlamak için çözmemiz gereken ufak bulmacalar var. Oyun gerçekten çok eğlenceli. Yaratıklardaki çeşitlilik, hepsine karşı farklı birer saldırı tarzı oluşturmanızı zorunlu kılıyor. Ayrıca hepsini öldürmelisiniz, aksi takdirde kapılar açılmıyor ve sonraki aşamaya geçemiyorsunuz.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×