1/3

Need For Speed: Hot Pursuit 2

Ceyhun Altıok
Ceyhun Altıok 3.06.2010 - 12:31
Başarılı oyunların arkasında olan isim Electronic Arts, eski dostumuzu yeniden karşımıza çıkarıyor.

Her zamanki gibi başarılı oyunların arkasında olan isim Electronic Arts firması bu seneye damgasını vuracak olan Need For Speed : Hot Pursuit 2 için çalışmalara çoktan başladı bile. Tabiiki yeni oyunda bir çok yenilik olacak ve tüm bu detaylardan sizlere yazının ilerleyen bölümlerinde bahsedeceğim. Fakat önce sizlere kısaca NFS gelişim sürecinden bahsetmek istiyorum.

Bir Efsane’nin Doğuşu

Need For Speed
Serinin ilk oyunu olan Nfs 1995 yılında Pc ve Playstaion kullanıcıları ile buluştu. O yıllarda bir çoğumuzun sadece rüyalarına giren arabalar sanal sürüşün zevkini yaşadık.

Need For Speed 2
Serinin ikinci oyunu olan Nfs 2 1997 yılında piyasaya sürüldü. Oyunun yapımcıları oyuna olan ilginin artmasından dolayı Nfs 2 de arabaları eskisinden daha gerçekçi yapıp, oyununun motorunu geliştirdiler.

Need For Speed 2 – Special Edition
Serinin bu oyunu ise Nfs 2 ile aynı sene piyasaya sürüldü. 1997 senesinde 3D kartları olanlar bu oyundan daha çok zevk aldılar. Bunun nedeni ise Nfs 2- SE 3D kart desteği olması idi.

Need For Speed 3 – Hot Pursuit
1998 yılında çıkan Nfs 3- HP daha önceki oyunlarından farklı bir tarz yaratarak oyuna polis arabalarını ekledi. Dolayısı ile oyunda ister polis olup hız limitini aşanları yakalıyordunuz ya da siz hız limitini aşıp peşinize polis takıyordunuz.

Need For Speed – High Stakes
1999 yılında piyasa çıktı. Bu serinin diğerlerinden ayıran en büyük özelliği ise arabanınız hasar alması ve hızlanmaya başladığınızda gerçeğe yakın olarak yol tutuşunuzu zorlaşmasıydı.

Need For Speed – Porsche Unleashed
2000 yılında piyasaya giren oyun bazıları için hayal kırıklığına uğramasına neden oldu. Neden diye soracak olursanız, adından da anlaşıldığı gibi sadece Porsche ile yarışabiliyordunuz. Olayı bir de diğer yönünden bakacak olursak bir Porsche hayranı içinse tam istediği bir oyun oldu aslında. Çünkü oyunda tam 50 farklı model ile oynamanın keyfi bir başkaydı.

Need For Speed – Motor City Online
2001 yılında piyasa çıktı. Motor City Online EA’in resmi serverında belli bir ücret karşılığında oynayabilirsiniz. Tabiiki bunun için elinizde kesinlikle orijinal bir oyun olması gerekir. Duyduğum kadar ile EA Motor City için yeterli başarıyı elde edememişler.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×