Need for Speed Underground: Rivals

Ata Benli
Ata Benli 3.06.2010 - 12:31
Heryerde Need for Speed keyfi!
Platformlar PSP
Need for Speed Underground: Rivals
  • Yapımcı - Yayıncı EA Games - EA Games
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Yarış
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 83
Artılar Tatmin edici grafikler. Güçlü Soundtrack. EA Kalitesi...
Eksiler Araç kontrolü. Oyunun sonlarına doğru hep aynı şeyleri yapmanın sıkıcı olması.

Electronic Arts yıllardır bize Need For Speed adında, birbirinden güzel yarış oyunları sundu. Oyunların konuları, Underground serisi ile değişti. Artık aracımızı upgrade ediyor ve modifikasyon yapabiliyoruz. Bu seri sayesinde yapımcılar gerçekten iyi kazançlar elde edip, bize çok iyi oyunlar sundular. Şimdide Electronic Arts bize bu mükemmel oyunu her yerde oynamamıza olanak tanıyor ve underground, PSP’mize kadar geliyor.

Klasik yarış modları

NFSU Rivals, bize birbirinden güzel yarış opsiyonları sunuyor. Bunlardan en çok ilgi göreni, hiç şüphesiz tek kişi oynayanların seçtiği kariyer modu. Hemen hemen her spor oyununda olan bu mod ile birbiriyle bağlantılı yarışlara giriyor, para kazanıyor, aracınızı upgrade edebiliyor ve kilitli araçlar ile pistleri açabiliyorsunuz. Siz yarış kazandıkça, daha çok yarışabileceğiniz yer açılıyor. Hemen şunu belirteyim. Bu NFSU Underground 2 değil. Dolayısıyla şehirde serbestçe dolaşamıyorsunuz. Yarışlara menü yoluyla giriyorsunuz.

Yarış modlarına gelelim. Circuit, bir noktadan başlayıp, şehrin başka bir noktasında biten yarış. Street Cross, kapalı alanda yapılan turlu yarış. Lap, bildiğiniz sıradan turlu yarışlar. Drift, kapalı mekanda aracınızın dönüşlerdeki keskinliğine göre puan aldığınız yarış türü. Drag ise düz yolda doğru zamanda vites değiştirerek maksimum hıza ulaşmak ve rakiplerinizden önde yarışı bitirme amaçlı olan bir mod. Hepsi birbirinden eğlenceli ve oynarken hiç sıkılmamanızı sağlıyorlar.

Araçlarda görsellik önemli

Yarış kazanarak hem para hemde puan kazanıyorsunuz. Bunlarla aracınıza parça veya desen satın alabiliyorsunuz. Desenden kastım, aracınızın dışına yaptırdığınız dövmeler (vinil). Underground’un hiç şüphesiz vazgeçilmezi olan nitro da oyunda yer alıyor. Nitronuzun gücünü ve uzunluğunu da upgradeler ile sağlıyorsunuz.

NFSU Rivals’da 20 den fazla lisanslı araç bulunuyor. Dodge Neon, Toyota Celica GT-S, Pontiac GTO, Mazda RX-8 ve dahası.

Oyunun kontrolleri ise kolay. Normal yön tuşları veya analog ile aracınızı yönlendirebiliyorsunuz. Analog bana bu oyunda daha basit geldi fakat genel olarak araç kontrolü bir hayli zor. R tuşu ise tabiki nitro. X gaz, Kare ise fren. Kameranızıda Üçgen tuşuyla değiştirebiliyorsunuz.

Grafikler beklediğimden daha iyi çıktı. Binalar, pistler ve araçlar özenle yapılmış. Dokular ve çevresel elementler gerçekten çok iyi. PS2’deki Underground’u aratmıyor diyebiliriz. Neon (aracınızın altına taktığınız ışık veren cihaz) sokakta giderken yandaki binalara ve araçlara da yansıyor. Bu da çok iyi olmuş.

Arkadaşlarınızla yarış zevki

Wireless ile oyunu 4 kişi oynayabiliyorsunuz. Yukarıda saydığım tüm yarış modlarını multiplayerda da oynayabiliyorsunuz. 4 kişi oynandığında oyun cidden yavaşlıyor. Bunuda belirteyim.

Sountrack, PC ve PS2’deki NFSU 2 ile aynı. Fat Joe, Ministry, Freeland, Chingy, Queens of the Stone Age ve dahası mevcut. Ayrıca Snoop Doggun "Riders on the Storm." Şarkısıda oyunun ana giriş müziği. Oyun içerisinde hangi parçanın çaldığını, sol alt köşede beliren pencere sayesinde öğrenebiliyorsunuz. Ayrıca oyun içinde bazı şarkıların klipleride mevcut. Bunları ana menüdeki Jukebox seçeneğinden izleyebilirsiniz.

Need For Speed Underground serisinin fanları, bu oyundan fazlasıyla tatmin olacaktır. Büyük şehir atmosferi, araç detayları, oynanabilirlik ve oyunun uzun oluşu. Electronic Arts bu koşulları içeren muhteşem bir oyunu PSP’nize sığdırdı. Sizede alıp oynamak düşüyor...

Yorumlar 18
MK Okuru
MK Okuru 30.03.2023 21:29
Kalan Karakter : 300 Gönder
Need for Speed Underground: Rivals

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×