Netflix’ten Türk yapımlarını 190 ülkeye tanıtacak yeni özellik

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 20.02.2020 - 13:06
Netflix bugün yaptığı açıklama ile yerli yapımlar için kullanıma sunduğu ‘Made in Turkey’ içerik koleksiyonu sekmesini tanıttı

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça popüler olan Netflix, bugün yerli yapımlar için alınan yeni bir kararı duyurdu. Bildiğiniz gibi ülkemizden çıkan içeriklerin sayısı her geçen gün artıyor. Netflix özel içeriklerin yanı sıra tabi firma kataloğunda birçok film ve dizi de bulunmakta. 190 ülkede yayına giren bu içerikler için özel bir katalog oluşturan Netflix, bu kataloğa "Made in Turkey" adını vermiş. Firmadan yapılan resmi açıklama şu şekilde;

Netflix’ten Türk yapımlarını 190 ülkeye tanıtacak yeni özellik

Netflix, Türkiye'nin hikayelerini dünyaya taşımak için bir adım daha attı. Orijinal ve lisanslı içerikleri tek bir içerik koleksiyonunda buluşturan Netflix, bu sayede 190 ülkedeki 167 milyonu aşkın üyesinin Türkiye’de üretilen yapımlara daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlayacak.

Türkiye’de üretilen yapımların dünyaya tanıtılmasını hedefleyen koleksiyona ulaşmak için dünyanın dört bir yanındaki Netflix üyelerinin netflix.com/MadeInTurkey adresini ziyaret etmesi yeterli olacak. Koleksiyon, Netflix üyesi olmadığı halde, üyelere hangi Türk yapımlarının sunulduğunu görmek isteyen kişiler tarafından da ziyaret edilebilecek.

Netflix’ten Türk yapımlarını 190 ülkeye tanıtacak yeni özellik

Diğer yandan Netflix, yerli yapımları sıkça tercih eden Türkiye’deki üyelerine yönelik de adımlar attı. Servisin web arayüzündeki navigasyon menüsüne eklenen ‘Türk dizileri’ ve ‘Türk filmleri’ seçenekleri sayesinde, Türkiye’deki 1.5 milyonu aşkın Netflix üyesi yerli yapımlara daha çabuk ulaşabilecek. Netflix’i akıllı televizyonları üzerinden izleyen üyeler ise kategori seçenekleri arasına eklenen ‘Türk dizileri’ ve ‘Türk filmleri’ seçeneklerinden faydalanabilecek.

Netflix’in içerik kütüphanesinde dünya çapında ses getiren yabancı yapımların yanı sıra orijinal ve lisanslı çok sayıda Türkçe içerik yer alıyor. Bunların arasında Hakan: Muhafız, Atiye ve Rise of Empires: Ottoman gibi Netflix orijinal yapımlarına ek olarak Organize İşler: Sazan Sarmalı, Ezel, Leyla ile Mecnun, Ayla, Diriliş: Ertuğrul, Arif v 216, Masum gibi sayısız lisanslı yapım bulunuyor. Türkiye’de üretilen yapımlar, dünyanın dört bir yanındaki Netflix üyeleri tarafından farklı dillerdeki altyazı ve dublaj seçenekleriyle izlenebiliyor.

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 25.10.2021 23:29
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.02.2020 22:38
rezil olduk
MK Okuru
MK Okuru 22.02.2020 12:08
bu bakış açısıyla bu ülke zor gelişir . o iki dizi de zaten yurt dışı için yapıldı.
MK Okuru
MK Okuru 22.02.2020 00:29
Aynen muhafız ve Atiye yi lütfen koyma netfilx. Şaban askerde koy daha iyi valla
Kalan Karakter : 300 Gönder
Netflix’ten Türk yapımlarını 190 ülkeye tanıtacak yeni özellik

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×