NHL 08

Hasan Uğur Nayır
Hasan Uğur Nayır 3.06.2010 - 12:31
NHL, yeni sezona güzel bir "Merhaba" diyor.
Platformlar PC
NHL 08
  • Yapımcı - Yayıncı EA Games - EA Games
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Spor,Spor
Merlin Puanı 83
Artılar Güzel grafikler, geliştirilen kontroller, Goalie modu, sesler başarılı
Eksiler Bir iki ufak hata var, bazı yenilikler sadece sözde kalmış
Bazı zamanlar farklı oyunlar ararım. Bunu kimi zaman bir platform oyunu, kimi zaman macera oyunu veya spor oyunu verebilir. Genel olarak PC'de veya konsolda oynadığım spor oyunları basketbol veya futbolla alakalıdır. Arada sırada farklı spor dallarındaki yapımlara el atarım. Değişik bir tat verebilirler. Hep alışık olduğunuz diğerlerinden oynaması daha farklı olur. Keşfedersiniz, hatta iyice alıştığınız zaman hoşunuza gider yenisini beklersiniz. Benim NHL serisiyle tanışmam aslında böyle bir durumla başladı. Hiç ilgim alakam yoktu. Ama biraz değişiklik biraz farklı birşeyler bakabilirim darken kendimi NHL'le tanışmış buldum.

Değişim güzeldir
EA Games, NHL'nin yenisini bu sene yeniden çıkardı. Gelelim oyundaki durumlara. NHL'nin grafikler daha güzelleşmiş serpilmiş. Eski oyunlara göre daha fazla etkileyicilik var. Yenilenen grafik motoru görsel anlamda yapıma artı puan kazandırıyor. Ama arada sırada bazı ufak hatalar day ok değil. EA Games'in en sevdiğim yanlarından biri genel olarak oyunlardaki sesleri iyi kotarmasıdır. Aynı şekilde NHL'de de bunu görebiliyoruz. Güzel grafiklerin üstüne kaliteli ses kısmı eklenince NHL teknik konularda güzelliğini kanıtlamış oluyor.

Yapımda bu sene yenilikler gerçekten dikkat çekiyor. İlk olarak yenilenen grafikler göze çarpıyordu. Bununla beraber oyun içinde de farklılıklar var. Bunların en başında artık antrenmanlarda kendi oyun biçimimizi oluşturmamız geliyor. İstediğiniz biçimi antrenmanlarda yapıp bunu sonrada maçlarda uygulayabiliyoruz. Kolay gibi dursa da kendimizin geliştirdiği bir biçimi rakiplere karşı uygulamak, bunu takıma monte etmek aslında zor. Çünkü gerçekten oyuna hakim olmanız gerekiyor. Takımınızı, oyunu, rakipleri iyi okumanız ve analiz etmeniz lazım. Böylece kendinizin oluşturdukları başarılı olabilir.

Kendini geliştirme
Yapım içinde olan yeniliklerden bir taneside artık oyuncularımızın kendilerini geliştirebilmeleri. Ancak bu geliştirme tabii ki çok geniş çaplı ve ayrıntılı değil. Sadece oyuna biraz yenilik katmak ve değişiklik yapması açısından hoş bir ayrıntı olmuş diyebiliriz. NHL 08'de yeni bir özellik olarak "Goalie Modu" bulunuyor. Bu modda kalecinin kontrolü bize geçiyor. Artık takımımızın herşeyi kendi elimize geçmiş bulunuyor. Amacımız belli rakip takıma sayı vermemek, pakı engellemek.

Geliştirilen kontroller de NHL 08'de bizlere daha çok esneklik ve hakimiyet sağlıyor. Böylece gerekli olan yerlerdeki kritik müdahalelerde geç kalmıyoruz, yerli yerinde anlık hamlelerimizi yapabiliyoruz. Bunlar göz önüne alındığında kontroller açısından oyunda çok güzel bir geliştirme olmuş. NHL 08'de en göze çarpanlar controller, Goalie Modu ve grafikler olmuş.

Yerinde kendi içinde harika
Yapım içinde lisanslı olarak toplamda 29 takım bulunuyor. Tüm oyuncuları ve takımları görebilirsiniz. EA Games'in Online ligine bağlanıp oynamak gibi güzel bir Multiplayer imkanı var. Genel olarak toparlayacak olursak NHL 08 Amerikan Buz Hokeyi'nin oyunu. Farklı bir spor dalında oyun arıyorsanız kaliteli bir yapım. Kesinlikle başında zaman geçirtebiliyor. Gerek grafikleri gerekse geliştirilen özellikleriyle EA harika bir iş çıkartmış.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 2.12.2022 23:33
Kalan Karakter : 300 Gönder
NHL 08

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×