Ninja Gaiden

Alkan Adakaner
Alkan Adakaner 3.06.2010 - 12:31
Shinobi'den sonra Ninja Gaiden'de geri dönüyor.

Yıllar önce 8 bit’lik NES'lerde oynadığımız Ninja Gaiden pek yakında yeni versiyonu ile Xbox’ta gözükecek. Ninja Gaiden o zamanlar her ne kadar 2D 'idi ise de çok iyi atmosfere sahip harika bir oyundu. Şimdi ise Ninja Gaiden, ''Dead or Alive'' serisinin yaratıcısı Team Ninja’nın ellerinde yeniden hayat buluyor. Bakalım Ninja Gaiden yakında Xbox’ta görülecek olan Tenchu’yu tahtından indirebilecek mi?

Oyundaki ana karakterimizin adı Ryu Hayabusa (klasik Japon ismi), karakterimizin ana silahı her ninjada standart olarak bulunan bir ninja kılıcı. Ayrıca Ryu, Shiruken adındaki yıldıza benzeyen metal parçacıkları da silah olarak kullanabiliyor. Çeşitli büyü güçlerine de sahip olacak olan Ryu bölümler geçtikçe yeteneklerini arttırabilecek. Oyundaki karakter gelişim opsiyonu sayesinde gittikçe vuruşlarımız daha etkili hale gelecek. Yani oyunun başlarında basit düşmanları bile zorlukla öldürürken güçlerimiz arttıkça daha etkili vuruşlar yapıp düşmanlarımızı daha çabuk etkisiz hale getirebileceğiz.

Yapımcı firma Team Ninja, oyunun tamamen aksiyona dayalı olacağını söylüyor. Oyunda her hangi bir bulmaca olmayacakmış. Bunun anlamı bol bol adam keseceğiz, aslında adam kesmek deyimi doğru oldu mu bilmiyorum çünkü oyunda Tank(yanlış duymadınız), ejderha ve dev zombi- ninja gibi düşmanlarımız olacak. Yani kısaca oyun şimdiki zamanın teknolojisi ile geçmiş zamanın fantastik dünyasını bir araya getiren oldukça ilginç bir karışımdan oluşacak.

Shinobi, Last Ninja ve Ninja Gaiden...

Grafiksel olarak çok iyi (hatta mükemmel) görünen Ninja Gaiden, bu yönü ile Tenchu’yu geride bırakacakmış gibi gözüküyor. Gerçi içerikteki çevre dizaynları çok kaliteli olsalarda fazla ayrıntılı görünmüyorlar; fakat karakterlerin en küçük ayrıntısına bile dikkat edilmiş. Bunun yanında Team Ninja oyunun bölümlerinin çok geniş olacağını söylüyor, böylece kalabalık düşman topluluğu arasında sıkışmayacağız.

Oyundaki ana karakterimiz Ryu tıpkı Sega’nın Shinobi’sinde olduğu gibi duvarların üstünde yürüyebiliyor. Aslında Ninja Gaiden’in bu özelliklerine baktığımızda Tenchu ile kıyaslamak doğru olmaz, bu oyun daha çok Sega’nın Shinobi’sine ve biraz da Last Ninja’ya benziyor. Oyunun çıkışını dört gözle bekleyen çok fazla oyuncu olmadığını biliyorum ama video’larda göründüğü kadarıyla Ninja Gaiden oldukça hareketli ve eğlenceli bir oyun olacakmış gibi. Tabii oyunun yapımında Team Ninja adının geçmesi de bizi umutlandıran başka bir etken. Yine de bekleyip görmek lazım, bakalım Ninja Gaiden, 2004’ün ilk aylarında çıktığında biz oyuncuları ne kadar mutlu edecek?

Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 8.12.2022 09:29
Kalan Karakter : 300 Gönder
Ninja Gaiden

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×