Nintendo, Labo'nun her yaştan insanı eğlendireceğinden emin

Nintendo, Labo'nun her yaştan insanı eğlendireceğinden emin

Mehmet Atilla Turan
Mehmet Atilla Turan 12.02.2018 - 19:49
"Kartona o kadar para verilir mi?" soruları halen gündemde.

Nintendo Labo, ilk duyurulduğunda çoğu oyuncu ve Nintendo severin kafasında soru işareti bırakmıştı. Daha öncesinde de Nintendo'ya karşı aynı tutumu bulunduran oyuncular, şu sıralar Labo'nun yakında piyasaya çıkacağını öğrenmesi ile artık sınırı geçtiklerini düşündü. Buna karşılık Nintendo, Labo hakkında konuştu. Projenin ve fikrin arkasında bulunan Shinya Takahashi, aslında karton kutuların kolaya kaçma değil, Japonya'da çok bilinen ve karşılaşılan bir durum olduğunu belirtiyor.

"Japonya'da çocuklar kartonlar ve kutularla oynamayı çok seviyor"

Takahashi, aslında konseptin hem geçmişten gelen bir geleneğe, hem de insanların aletleri kullanmadan önce kurulmasına dayalı olduğundan bahsediyor. "Herkes, bir makineyi kendi tasarlayıp diğerlerine dağıtabilir, fakat asıl eğlence, insanlara materyalleri sağlayıp, her şeyi birleştirirken eğlenmektir." diye belirten Takahashi, bu yüzden karton gibi basit, tekrar kullanılabilen ve kolayca tamir edilebilen bir materyali seçmiş bulunuyor.

Aynı zamanda eskiden beri Japonya'nın kültüründe bulunan kartonlardan robot veya türevi maketler yapmak bulunuyor, fakat belirtmek de önemli, normal kartonlar bedava ya da 10 kuruş tarzında bir fiyatta bulunuyor. Nintendo ise bunların tanesini 70 - 80 (~305TL) dolar arası gibi bir fiyat ile satmayı planlıyor. Yine de bu tür bir pazarlamanın etkin olup olmayacağını, 20 Nisan 2018 tarihinden sonra göreceğiz.

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 23.10.2020 02:24
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.02.2018 23:07
Bir o kadar da ağaç. Yazık günah.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 12.02.2018 22:31
Hocam paranın çoğunu kartona değil yazılıma (oyuna, oyunlara ) ve tasarıma veriyorsunuz. Yani o son kısımda yazdığınız o 70-80 dolar (305 tl) biraz ilgi çekmelik olmuş. :D
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 12.02.2018 20:34
Nintendo 70 - 80 (~305TL) karton satmıyor o kartonlarla verilen oyunları hesaba katmamışsınız.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×