Nintendo oyun müzesi açılıyor

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2021 - 14:59
Nintendo, Kyoto Uji kentindeki eski müşteri hizmetleri tesisini, firmanın oyunlarını sergileyecek Nintendo oyun müzesi olarak kullanacak.

Nintendo oyun müzesi için çalışmalara başladığını duyurdu. Uji Ogura Fabrikasında açmayı planladığı müzede, Nintendo'nun geçmişinden yapımları sergileyecek. Ziyaretçiler, Nintendo'nun şu anda kasalarında mühürlediği koleksiyonlar, konsollar ve ürünler keşfedecekler.

Nintendo oyun müzesi açılıyor

Nintendo oyun müzesi Kyoto Uji'de açılıyor

Ogura fabrikası şimdiye kadar oyun kartları üretmek ve müşteri hizmetleri tesisi olarak hizmet vermek için kullanılıyordu. Nintendo'nun hayatına Hanafuda adı verilen oyun kartları üreterek başlaması, bu binanın sergi için en uygun olan yapılardan biri olmasını sağlıyor.

Nintendo'nun tarihi ürünlerinin sergileneceği, sergi ve deneyimlerin yer alacağı, geçici olarak “Nintendo Gallery” olarak adlandırılan tesisin, Mart 2024'te sona erecek olan 2023 Mali Yılı içerisinde tamamlanması bekleniyor.

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 5.08.2021 21:15
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.06.2021 21:59
Dur tahmin edeyim muzeyi Mario 1-2-3-4...
Nintendo oyun müzesi açılıyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×