NVidia kartlar ile donatılan 100'den fazla model piyasaya çıktı

NVidia kartlar ile donatılan 100'den fazla model piyasaya çıktı

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 2.04.2020 - 14:43
SUPER GPU’lara ve Max-Q teknolojilerine sahip modeller bulunuyor. RTX dizüstü bilgisayarlar 999 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu

NVIDIA global OEM iş ortaklarının, tümü NVIDIA GeForce® GPU’larıyla donatılmış 100’den fazla yeni ince, hafif ve hızlı dizüstü bilgisayar modelini piyasaya çıkardığını duyurdu. Yeni modeller arasında kısa süre önce çıkan GeForce RTX 2080 SUPER™ ve 2070 SUPER dizüstü bilgisayar GPU’larına sahip ürünler de yer alıyor.

Rekor sayıdaki yeni ürünlerde 999 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulan RTX 2060 GPU’lu modeller de bulunuyor. Yeni platformların tümü NVIDIA Turing™ mimarisini temel alıyor. Gerçek zamanlı ray tracing ve yapay zeka işlemlerine özel RT çekirdekleri atayan bu mimari, günümüzün en popüler oyunları ve önde gelen içerik üretim uygulamaları için yüksek performans ve görsel gerçeklik sağlıyor.

NVidia kartlar ile donatılan 100'den fazla model piyasaya çıktı

Yeni modellerin çoğu Max-Q yapılandırmasıyla sunuluyor. Bu NVIDIA teknolojisi sahip olduğu yeni özelliklerle bir mobil platformda görülebilecek en hızlı performansı ve en yüksek verimliliği elde ediyor.

“18 aydan biraz daha uzun bir süre önce NVIDIA, grafik teknolojisini ray tracing ile baştan yarattı. Bu da oyunların görünümünü, oynanışını ve hissini tamamen değiştirdi.” diyen NVIDIA Oyunlardan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Jeff Fisher, sözlerine şöyle devam etti: “Bu teknolojiye bir dizüstü bilgisayarda yalnızca 999 dolar fiyatla sahip olabilmek inanılmaz. Max-Q teknolojisi sayesinde de tüketiciler her fiyat seviyesinde olağanüstü ince ve hafif dizüstü bilgisayarlar bulabiliyor.”

Yeni Max-Q Teknolojileri: Daha da İnce, Hafif ve Verimli Dizüstü Bilgisayarlar

İlk olarak birkaç yıl önce tanıtılan NVIDIA Max-Q teknolojisi oyuncu dizüstü bilgisayarlarını bir dönüşümden geçirdi. Bu teknoloji sayesinde eskisinden daha ince, daha hafif, daha verimli ve güçlü bir dizüstü bilgisayar sınıfı ortaya çıktı. Max-Q teknolojisindeki yeni gelişmeler güç verimliliğini önceki tasarımlara göre iki kat artırıyor. Ayrıca performansı ve pil ömrünü artıran özellikler de ekleniyor.

NVidia kartlar ile donatılan 100'den fazla model piyasaya çıktı

Dynamic Boost — Ekrana verilen her karede GPU ve CPU arasındaki gücü otomatik bir şekilde dengeleyerek genel oyun performansını artırıyor. Otomatik ve uyum sağlayabilecek şekilde sürekli çalışan Dynamic Boost sistemin güç tüketimini artırmadan daha fazla performans sunuyor.

Düşük Voltajlı GDDR6 — İş ortaklarıyla birlikte bellek verimliliğini artırmak için çalışan NVIDIA, yeni düşük voltajlı GDDR6 belleklerle yüksek performans sunuyor.

Advanced Optimus — Bu çığır açan ekran teknolojisi, NVIDIA G-SYNC® ile takılma yaşamadan etkileyici oyun deneyimi ve uzun pil ömrü elde edilmesini sağlıyor. Ekranı hangi GPU’nun kontrol ettiğini denetleyen Advanced Optimus® teknolojisi, doğru iş yükü için doğru zamanda doğru GPU’yu kullanıyor. GPU’lar arasında geçişi, sistemi yeniden başlatmadan dinamik olarak yapılabiliyor.

Yeni Nesil Regülatör Verimliliği — Yeni nesil voltaj regülatörleri sistem tasarımını, yüksek performans veren GPU’ların daha verimli bir şekilde çalışabilmesi için uygun hale getiriyor.

Deep Learning Super Sampling 2.0 — RTX GPU’larında bulunan Tensor Çekirdekleri adlı özel yapay zeka işlemcilerinden güç alan DLSS 2.0, oyunlarda harika netlikte görüntüler oluşturan ve kare hızlarını artıran gelişmiş bir derin öğrenme nöral ağ sistemi olarak göze çarpıyor. Oyunlarda elde edilebilecek performans potansiyelini artıran bu özellik daha yüksek çözünürlükte en yüksek ray tracing ayarlarının yapılmasını sağlıyor ve pil ömrünü yüzde 20 artırıyor.

RTX Studio, Yeni Dizüstü Bilgisayarlarla Tasarımcılara Güç Veriyor

NVIDIA ayrıca, RTX SUPER GPU’lar ve en yeni Intel 10. nesil işlemcilerle donatılan 10 yeni RTX Studio dizüstü bilgisayar duyurdu. Acer, Gigabyte, MSI ve Razer marka bu dizüstü bilgisayarlar eşsiz video düzenleme ve 3D performansı arayan tasarımcılara mükemmel birer çözüm sunuyor.

Aralarında Adobe Premiere Pro, DaVinci Resolve, AutoDesk Arnold, Blender ve daha birçoğunun yer aldığı 45’ten fazla popüler yaratıcılık uygulaması RTX GPU’larındaki RT çekirdekleriyle RTX hızlandırma özelliğinden yararlanabiliyor. RTX Studio Dizüstü Bilgisayarlar hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Fiyat ve Bulunabilirlik

Yeni RTX Gaming ve Studio dizüstü bilgisayarlar 15 Nisan haftasında dünya genelinde birçok iş ortağı tarafından piyasaya sürülecek. Mayıs ayında da yeni modeller eklenecek. Belirli modeller, yapılandırmalar ve fiyatlar bölgeye ve iş ortaklarının stoklarına göre değişebilir. Yeni modeller arasında Acer, ASUS, Clevo, Dell, Gigabyte, HP, Lenovo, MSI, Razer ve daha birçok markanın tasarımları yer alacak.

999 dolardan başlayan fiyatlara sahip RTX 2060 grafik işlemcili modeller arasında Acer Nitro 5, ASUS ROG G512, HP Omen 15, Lenovo Y540 ve MSI GF65 Thin yer alıyor. İlerleyen dönemde yeni modeller de duyurulacak.

Basın Bülteni

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 19.01.2021 06:06
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.04.2020 11:30
999 dolara araba alınıyor nedir bu
MK Okuru
MK Okuru 6.04.2020 07:23
999 Dolara Türkiyede ne arabası alıyorsun merak ettim el arabasımı yoksa. Tofaşlar bile 20 bin den başlıyor.
MK Okuru
MK Okuru 6.04.2020 02:35
kardeşim yorumu okurken biraz anlamaya çalış. bin dolara araba alınıyor diyor sen türkiyede uçuk diyorsun sen şaka mısın. amerikada ingilterede adamlar 500$ a araba aliyor 1000$'a bilgisayar mi olur demiş ki gayet haklı.
MK Okuru
MK Okuru 3.04.2020 16:22
Sen türkiyede yaşadığını unutuyosun galiba.? Dolar bizim ülkede uçuk. Diğer çoğu ülkede normal seviyede.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×