NVidia Studio yapay zeka destekli özellikleri duyuruldu

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 24.03.2021 - 11:09
RTX tarafını hızlandırıp yaratıcı uygulamalara daha hızlı ve önemli ölçüde ivme kazandıra NVidia Studio yapay zeka destekli özellikleri duyuruldu

NVIDIA Studio, Mart ayında en popüler yaratıcı uygulamalarda yer alan ve NVIDIA RTX tarafından hızlandırılıp dijital yaratıcı sürece önemli ölçüde ivme kazandıran en yeni yapay zeka destekli özellikleri duyurdu.

NVidia Studio yaratıcı uygulamaları hızlandırıyor

Adobe'nin Süper Çözünürlüğü şimdi Adobe Camera Raw'da mevcut ve yakında Lightroom ve Lightroom Classic'e de geliyor. Bu yeni özellik, bir görüntünün görünen çözünürlüğünü artırarak, kenarları temizlerken önemli ayrıntıları koruyor ve fotoğrafları akıllıca büyütüyor.

Blackmagic Design'ın DaVinci Resolve 17'sindeki DaVinci Neural Engine iyileştirmeleri, insanları arka plandan zahmetsizce seçip kaldıran Magic Mask gibi yeni araçların yanı sıra yaratmayı da kolaylaştıyor.

NVidia Studio yapay zeka destekli özellikleri duyuruldu

Düzenleme kısmında daha az zaman harcamak için, Adobe Premiere Pro'nun beta sürümünde yakın zamanda tanıtılan Sahne Düzenleme Algılama (Scene Edit Detection), son video dosyalarındaki kesmeleri hızlı bir şekilde algılamak ve etiketlemek için NVIDIA GPU'lar tarafından optimize edilmiştir. Bu özellike sayesinde uzun süren manuel düzenleme oturumları ortadan kalkıyor ve export zamanı geldiğinde, NVIDIA GeForce GPU'lardaki yerleşik NVIDIA enkodlayıcı, yüksek çözünürlüklü videoyu tek başına CPU'dan 5 kata kadar daha işliyor.

Blender'daki yapay zeka destekli gürültü arındırma (denoising), görünüm alanında tasarım yaparken kısmen işlenmiş sonuçlardan nihai görüntüleri tahmin eden bir işlemdir. Bu özellik, kullanıcıların yeni fikirleri keşfetmesine ve tasarım seçimlerini nasıl sonuçlanacağını hızlı bir şekilde görerek yinelemesine olanak tanır.

Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 12.04.2021 15:26
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.03.2021 17:31
Photoshop'a Nvidia ile ortak çalışma sonucunda eklenen yapay zeka özellikleri çok berbat. Yaşlandırma, güldürme vb gibi özellikler mobil uygulamalarda arşa çıkarken Adobe ve Nvidia gibi iki dev firmanın çalışması heyecanla karşılansa da sonuçları hayal kırıklığından ötemeye gidemedi.
Kalan Karakter : 300 Gönder
NVidia Studio yapay zeka destekli özellikleri duyuruldu

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×