OLED 4K Ekrana Sahip Dizüstü Bilgisayar Modeli ASUS Zenbook Flip S 13 Tanıtıldı

Basın Bülteni
Basın Bülteni 17.11.2020 - 14:57
ASUS, Intel Evo Platformu Tarafından Doğrulanmış ZenBook Flip S 13 dizüstü bilgisayarlarını duyurdu.

ASUS, geçtiğimzi haftalarda gerçekleştirdiği etkinlik ile yeni Intel 11.Nesil işlemcili dizüstü bilgisayarlarını duyurmuştu. İşlemci tarafındaki yeniliklere öncülük ettiğini savunan marka, donanımı ile dikkat çeken modellerini tanıtmaya devam ettiğini söyledi. Intel’in  belirlediği son teknoloji standartları ile ortaya koyduğu EVO özelliklerini karşılamasıyla da dikkat çektiği söylenen yeni Zenbook Flip S 13 modelinin ekran teknolojileri ile ön plana çıktığı aktarıldı. Konuyla alakalı Asus  ve Intel işbirliğinin önemine değinen  ASUS CEO’su Samson Hu, her yıl yeni nesil Intel işlemcili bilgisayarları üreten ilk firma olduklarının altını çizdi ve şunları ekledi; “Bu yılki dizüstü bilgisayar serisi, en son teknolojiyi, kullanıcılarının parmaklarının ucuna getirerek onlar için yeni deneyimler yaratıyor.

Yeni 11.Nesil cihazlar en yeni 4K OLED ekran, üst seviye ses, yazılım ve ağ bağlantısı gibi gelişmiş teknolojiler ile güçlendirildi. Bu sayede inanılmaz yenilikler sunarak kullanıcıların cihazlarıyla ilişki kurma şeklini değiştiriyoruz. ” dedi ve şunları ekledi; “ 11. Nesil Intel Core işlemciler ve yeni Intel® Iris® Xe grafiklerle donatılmış en yeni, ince ve hafif ASUS dizüstü bilgisayarlar performansın sınırlarını aşıyor ve kullanıcılara üretkenlik, yaratıcılık, oyun ve eğlence için en üst düzey deneyimi sunuyor. Ayrıca ASUS, en yeni Intel işlemcilerin performansını, Intel Evo platformuna dayalı üst seviye kullanıcı deneyimini ve en yeni teknolojiyi, sürekli gelişen bir dünyada kullanıcıların hayatını kolaylaştıran yüksek performanslı dizüstü bilgisayarlar sunmak için bir araya getiriyor.

ASUS Zenbook Flip S 13 Tanıtıldı

ASUS, Intel Evo platformu tarafından desteklenen dizüstü bilgisayarlarını tanıtırken, Intel'in Project Athena inovasyon programının ikinci sürüm teknik özelliklerini ve Temel Deneyim Göstergelerini de anlattı. 11. Nesil Intel Core işlemcilere ek olarak, Intel Evo platform tabanlı dizüstü bilgisayarlarda Intel Iris Xe grafik mimarisi, Intel WiFi 6 desteği ve Thunderbolt 4 bulunduğu aktarıldı.

OLED 4K Ekrana Sahip Dizüstü Bilgisayar Modeli ASUS Zenbook Flip S 13 Tanıtıldı

Açıklamanın devamında 4K UHD OLED ekranı ile dikkat çeken 11. Nesil Intel Core işlemcilere sahip ASUS Zenbook Flip S 13  dizüstü bilgisayarı ile ilgili verilen teknik detaylar şu şekildeydi; 

ASUS ZenBook Flip S (UX371)

360 derece katlanabilen menteşesi sayesinde tablet modu dahil olmak üzere 4 farklı modda kullanılabildiği söylenen ZenBook Flip S modelinin, Intel Evo platformu dizüstü bilgisayar tasarımı standartlarını karşılayan ilk ASUS dizüstü bilgisayar olduğu söylendi. Daha iyi bir deneyim için dokunmatik ekran kontrolünü kolaylaştıran harici bir kalem ile geldiği belritilen cihazın, 13,9 mm inceliğinde ve 1,2 kg hafifliğinde olduğu aktarıldı.4K UHD OLED NanoEdge PANTONE® Onaylı renk hassasiyeti olduğu belirtilen dokunmatik ekranın, geniş bir % 100 DCI-P3 renk gamına sahip ve derin siyahlar ve geniş kontrast için VESA Display HDR 500 Gerçek Siyah sertifikalı olduğu verilen diğer teknik detaylar arasındaydı. Ayrıca gözleri korumak için TÜV Rheinland sertifikası da aldığı belirtilen Zenbook Flip S’in ayrıca daha rahat kullanım deneyimi için 4096 basınç seviyeli yeni ASUS Pen dokunmatik kalemi de desteklediği belirtildi.

Sürekli hareket halindeyken performansın, 16 GB'a kadar RAM ve 1 TB'ye kadar PCIe® 3.0 x4 SSD ile birlikte Intel Iris Xe grafikli 11. Nesil Intel Core i7 işlemci tarafından sağlandığı aktarılırken, bağlantı için ZenBook Flip S’in, iki Thunderbolt ™ 4 USB-C® bağlantı noktası, bir USB 3.2 Gen 1 Tip-A bağlantı noktası ve bir HDMI bağlantı noktası sunduğu eklendi. Son olarak ZenBook Flip S'in yüksek kapasiteli bataryası, en uzun çalışma günü için bile yeterli olan 15 saate kadar dayanabileceği aktarıldı.

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 25.10.2021 22:40
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 18.11.2020 11:39
Bunun çift ekranlı rog modeli beni benden almıştı 40 bin tlcik ama fiyatı :(
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.11.2020 17:18
Keşke benim olsa.Olamadı..
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.11.2020 16:56
Alamasakta göremesekte orda bir teknoloji var uzakta ??
Kalan Karakter : 300 Gönder
OLED 4K Ekrana Sahip Dizüstü Bilgisayar Modeli ASUS Zenbook Flip S 13 Tanıtıldı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×