Ori yapımcısı yeni oyunları için Private Division ile anlaştı

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 30.07.2020 - 12:06
Ori and the Blind Forest ve Ori and the Will of the Wisps oyunlarına imza atan Moon Studios'un yeni oyununun dağıtımını Private Division üstlenecek.

Ori and the Blind Forest ve Ori and the Will of the Wisps oyunlarını geliştiren Moon Studios son yılların en gözde firmalarından birisi. Daha önce her iki oyunu da Microsoft dağıtımcılığı ile geliştiren firma, geliştirme aşamasında olan yeni oyunları için Private Division ile anlaştı. Private Division, Moon Studios dışında aynı zamanda League of Geeks ve Roll7 stüdyolarıyla da anlaştıklarını duyurdu

Ori yapımcısı yeni oyunları için Private Division ile anlaştı

Private Division, bugün yaptığı bir duyuru ile en iyi bağımsız geliştiriciler Moon Studios, Geeks League ve Roll7 ile üç yeni oyunun dağıtım sözleşmesini imzaladıklarını açıkladı. Bu ortaklıklar, Kerbal Space Program franchise'ı, The Outer Worlds, Ancestors: The Humankind Odyssey ve Disintegration'ı içeren Private Division'ın oyun portföyünü genişletecek. Private Division, sektörün önde gelen yaratıcı yeteneklerini güçlendirip destekleyerek, vizyonlarını hayata geçirmeye ve dünyanın dört bir yanındaki tüketicilere ulaştırmayı amaçlar.

Private Division Başkanı ve  Yönetici Başkan Yardımcısı Michael Worosz, “Moon Studios, Geeks Ligi ve Roll7 ile ortaklığımız ile Private Division, oyun kataloğunu dünyanın dört bir yanındaki oyun endüstrisinin en iyi yaratıcı yetenekleri ile geliştirmeye devam ediyor” dedi. “Yaratıcı vizyonlarını bir sonraki seviyeye taşımak için gereken desteği sağlamak adına bu deneyimli geliştiricilerin yanında olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.” 

Ori yapımcısı yeni oyunları için Private Division ile anlaştı

Thomas Mahler ve Gennadiy Korol tarafından 2010 yılında kurulan Moon Studios, eleştirmenlerce beğenilen Ori and the Blind Forest ve Ori and the Will of the Wisps oyunları ile tanınan, BAFTA ödüllü bir stüdyodur. Dağılmış bir geliştirme (Distributed development) yapısında oluşturulan ve yönetilen stüdyonun ekibi dünyanın dört bir yanına yayılmış yayılmış endüstri lideri yeteneklerden oluşuyor. Private Division ile ortaklığı sonucu, Moon Studios zorlayıcı yeni bir aksiyon RPG oyunu üzerinde çalışıyor.

Moon Studios'un kurucuları Thomas Mahler ve Gennadiy Korol, “Son on yıldır Ori serisini geliştirmek ekibimiz için harika bir deneyim oldu. Şimdi ise yeni bir aksiyon RPG ile vizyonumuzu daha da ileriye taşımanın heyecanını yaşıyoruz” dedi. “Başarımızı Moon Studios'ta kullandığımız 'yinelemeli cilalama' (iterative polish) sürecine bağlıyoruz ve şu ana kadar yarattığımız her şeyin üzerine yükselecek yeni oyunumuzu yaratmak için bu geliştirme tarzını sürdürüyoruz.”

Trent Kusters, Blake Mizzi ve Ty Carey tarafından 2011 yılında kurulan League of Geeks, ufuk açıcı dijital masa oyunu Armello'nun ünlü geliştirici stüdyosudur. Melbourne'da bulunan League of Geeks, Private Division ile ortak çalışarak iddialı, yeni bir video oyunu ve fikri mülkiyeti (IP) ile stüdyonun yakaladığı başarıyı perçinleştirmek istiyor. League of Geeks'in kurucu ortağı ve direktörü Blake Mizzi, “Bizim için hem eleştirel, kültürel ve ticari açıdan başarılara sahip, hem de özel bir oyuncu topluluğunu bir araya getirip onları besleyen oyunlar geliştirmek aynı derecede önemli” dedi. “Bu ortaklık, daha önce geliştirdiğimiz her şeyin ötesinde bir şeyler yaratma hırsıyla birlikte stüdyonuzu büyütme fırsatı sağlıyor.”

Roll7, Simon Bennett, John Ribbins ve Tom Hegarty tarafından 2008 yılında Londra'da kurulan BAFTA ve daha birçok ödüle sahip bağımsız bir stüdyodur. OlliOlli serisinin yaratıcısı Roll7, NOT A HERO ve Laser League oyunlarına da imza atmıştır. Şu anda ise Private Division ile birlikte akıcı oynanışa sahip, muhteşem oyunlar geliştirme görevlerini bir adım yukarı taşıyorlar.

Roll7 Kreatif Direktörü John Ribbins, "Oyunlarımızdaki süper sağlam oyun hissi, son derece rafine edilmiş oynanış ve basit ama ustalaşması gereken mekanikler sayesinde oyuncularla iyi bir ritim tutturuyoruz" dedi. “Yeni oyunumuzda Private Division ile çalıştığımız için gerçekten heyecanlıyız ve oyunumuzu oyunculara ulaştırmak için sabırsızlanıyoruz. Mevcut projemizin şimdiye kadar yaptıklarımızın iyisi olması adına yaratıcılığımız ve hevesimizin ölçeğini bir üst çıtaya yükseltiyoruz.”

Bu geliştiricilerle yapılan iş birliği dahilinde, Private Division gelecekte her proje hakkında daha fazla ayrıntı sunacak. Üç oyunun hepsi şu anda erken geliştirme aşamasındadır ve henüz net çıkış tarihleri belirlenmemiştir. Bu oyunlardan en erkenin, Take-Two'nun 2022 mali yılından önce çıkması beklenmiyor.

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 25.09.2021 02:51
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 31.07.2020 14:41
Eminin bu ori serisi etkilemez
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 30.07.2020 15:00
Gördük private divisionı kerbal space programı geliştiren şirketi batırıp çalışanları kendi bünyelerine katmayı denediler. Moon Studios hiç iyi bir karar vermemiş.
MK Okuru
MK Okuru 30.07.2020 16:44
Moon studios, xbox ın bünyesinde bir stüdyo. Yani muhtemelen anlaşmayı moon studios değil xbox yaptı.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Ori yapımcısı yeni oyunları için Private Division ile anlaştı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×