Persona 4 Golden PC'de 500 bin kopya sattı

Özgür Deveci
Özgür Deveci 15.07.2020 - 15:45
Atlus tarafından geliştirilen ve SEGA tarafından yayınlanan rol yapma oyunu Persona 4 Golden'ın PC satışları 500 bini geçti.

Yayıncı Atlus, Persona 4 Golden'ın PC sürümünün 500 binden fazla kopya sattığını açıkladı. İlk olarak 2012 yılında piyasaya çıkan Persona 4 Golden isimli RPG oyunu bugüne kadar PS Vita dışında herhangi bir platformda yayınlanmamıştı. 13 Haziran'da Steam aracılığıyla PC oyuncularıyla buluşan oyun çıkış yapmasıyla birlikte JPRG türünde eş zamanlı olarak oyuncu sayısında yeni bir rekora imza atmayı da başardı.


Persona 4 Golden PC'de 500 bin kopya sattı

Atlus tarafından geliştirilen ve SEGA tarafından yayınlanan rol yapma oyunu Persona 4 Golden'ın PC satışları 500 bini geçti. Karşılaştırma yapacak olursak oyunun PS Vita sürümü ise 8 yılda 324 bin kopya satmıştı. Oyunun PC sürümünün bu sayıyı aşması 1 aydan daha kısa sürdü. Daha önce deneyim etmemiş olan varsa, oyunun konusu şu şekilde.

Yasogami High School öğrencilerinin kaybolmaya başlamasıyla bir şehir efsanesi karanlık bir gerçeğe dönüşüyor. Söylenene göre yağmurlu bir akşamda gece yarısı olana kadar bekleyip karanlık TV'ye baktığınızda ruh eşinizi görüyorsunuz. Ancak Persona 4 Golden'ı farklı ve gizemli bir cinayet hikayesine dönüştüren şey, TV ekranının öte yanında yaşananlar.

Bir zamanların sakin kasabası Inaba'ya amcanızla yaşamaya gönderildiğinizde, yeni hayatınıza olabildiğince sorunsuz adapte olmak istiyorsunuz. Kurulacak arkadaşlar, yapılacak yarı zamanlı işler ve çalışılacak sınavlar var. Sorun şu ki kasabada cesetler ortaya çıkıyor. İnsanlar korkuyor, kasabaya panik havası hakim oluyor ve TV izlemek bu rahatsızlık hissini artırmaktan başka bir işe yaramıyor.

Inaba'nın belki de en esrarengiz sırrı, kasabadaki televizyonların garip yaratıklarla dolu olan ve kaybolan gençlerin gittiği paralel bir dünyaya açılan geçitler olması. Burada suçlanacak bir beyin yıkama vakası ya da saklı güçler yok; her genç, bastırdığı duygularının mahkumu oluyor. Bu korkuları kabul etmek insanların benliklerini kabullenmesine yardımcı olarak Inaba'nın ve sakinlerinin üzerindeki fırtına bulutlarını kovuyor.

Bu arada oyunun Steam sayfasında Standart sürümü 99 TL, Deluxe sürümü ise 120 TL fiyat etiketine sahip. Son olarak siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizimle paylaşın.

Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 22.09.2021 16:42
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.07.2020 08:12
Anca o kadar satar zaten
Lord Grim
Lord Grim 19.07.2020 16:11
''mk okuru '' cidden tam sana göre bir isim olmuş.
MK Okuru
MK Okuru 16.07.2020 12:10
Dedi milyonlar satmış seriye "çok bilmiş mk okuru".
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.07.2020 10:40
anime izlemeyi sevip rpg oyunları oynamayıda seviyorsanız kesinlikle kaçırmamanız gereken bir oyun. Bir anımeyi siz yaşayıp oynuyormuşsunuz hissine kapılıyorsunuz sonunda öyle bi bağlanıyorsunuz ki bittiğine üzülüyorsunuz
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.07.2020 21:46
persona 5 gelir bunun üzerine bence yakın zamanda olmasa da
Kalan Karakter : 300 Gönder
Persona 4 Golden PC'de 500 bin kopya sattı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×