Phil Spencer: Steam Deck, xCloud'u çok iyi çalıştırıyor

Eren Eroğlu
Eren Eroğlu 15.08.2021 - 19:30
Xbox'ın patronu Phil Spencer, dün öğlen saatlerinde yaptığı bir paylaşımla Steam Deck'in xCloud'u oldukça iyi çalıştırdığını belirtti.

Görünüşe göre, Microsoft'un Xbox tarafının başkanı olan Phil Spencer, bir Steam Deck sahibi. Phil Spencer, dün öğlen saatlerinde Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşım ile Steam Deck'i oldukça beğendiğini ve xCloud üzerinden Halo ve Age oynamanın oldukça iyi hissettirdiğini belirtti. Phil Spencer, daha önceden Microsoft'un bulut tabanlı oyun sistemi olan xCloud'u başka platformlarda da görmek istediğini sıkça belirtmiş ve bunun için bazı adımlar attıklarını söylemiş olsalar da diğer platformların buna sıcak bakmadığını açıklamıştı. Hâli hazırda Steam ile iş birliği içerisinde olan Xbox tarafı, xCloud'u bir şekilde Steam Deck'e getirmek isteyebilir.

Phil Spencer: Steam Deck, xCloud'u çok iyi çalıştırıyor

İnternet tarayıcısı üzerinden çalıştırılabilen Xbox Game Pass'in bulut tabanlı oyun sistemi, geçtiğimiz günlerde PC tarafı için uygulama içerisine yerleştirilmiş ve Xbox Insider programına üye olan kullanıcılar için açılmıştı. Ayrıca geçtiğimiz aylarda ''Xbox Game Pass, Steam'e geliyor'' gibi başlıklar görmüş ve daha sonrasında herhangi bir gelişme görmemiştik. Oyun dünyasının devlerinin gözü Steam'in en son çıkacak olan cihazında gibi gözükürken, geçtiğimiz haftalarda da Ubisoft tarafı ''Eğer Steam Deck başarılı olursa Steam'e geri dönebiliriz'' şeklinde bir açıklama yapmıştı.

Phil Spencer: Steam Deck, xCloud'u çok iyi çalıştırıyor

Phil Spencer tarafından dün yapılan bu paylaşımdan sonra ise, akıllara direkt olarak Microsoft ve Steam ortaklığı geliyor. xCloud, her ne kadar tarayıcı üzerinden de çalışabiliyor olsa da, kendi içerisinde bir uygulama olarak görmek ve deneyimlemek çok daha iyi olacaktır. Steam'in yeni cihazı (Ön sipariş) ve xCloud sistemi maalesef henüz ülkemizde hizmet vermiyor olsa da, ikisinin de ilerleyen zamanlarda geleceğini umuyoruz.

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 26.09.2021 00:10
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.08.2021 00:37
xboxa da steam gelsin lütfen
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.08.2021 22:09
xcloud steamdeck e gelirse hem yeni oyunları kaymak gibi çalıştırır hem de xbox game passle beraber oyun sıkıntısı çekmezsin her ay en az 1 güzel oyun getiriyor adamlar
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.08.2021 21:31
Potansiyeli baya yüksek böyle bir açıklama yapıldığına göre.
MK Okuru
MK Okuru 15.08.2021 21:59
xCloud'u çalıştırdığı için mi? xD
Kalan Karakter : 300 Gönder
Phil Spencer: Steam Deck, xCloud'u çok iyi çalıştırıyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×