PlayStation 2'yi durdurabilene aşk olsun!

Emre Günen
Emre Günen 14.02.2011 - 12:18
Efsanevi oyun konsolu rekora doymuyor...
Oyun dünyasında ayrı bir yere sahip olan PlayStation 2, rekor üstüne rekor kırıyor. Geçtiğimiz ay 11. yılını kutlayan konsolun, satış rakamları da dudak uçurtuyor. Çıktığı günden bu yana tam 150 milyon PlayStation 2, satış noktalarına gönderilmiş!

Sony tarafından yapılan açıklamaya göre, piyasaya sürüldüğü günden bu yana, 1.52 milyar adet oyun satışı gerçekleşti ve konsol için tam 10.828 adet oyun yapıldı.

PlayStation 2'yi durdurabilene aşk olsun!
İnanılması güç rekorlara imza atan konsolun, Doğu Avrupa, Güney Amerika, Orta Doğu ve Guneydoğu Asya'da hala satılmaya devam ettiği de açıklandı.

Sadece Sony'nin değil, konsol dünyasınında en başarılı isimlerinden olan PlayStation 2'nin en önemli oyunları arasında Metal Gear Solid 2 - 3, Gran Turismo 3 - 4, God of War I - II, Final Fantasy X - XII, Burnout 3 ve Guitar Hero gibi isimler bulunuyor.

PlayStation 2'nin şu ana kadar en çok satan oyunu ise 20 milyon adet ile Grand Theft Auto: San Andreas olmuş.

Yorumlar 47
MK Okuru
MK Okuru 9.08.2022 08:16
Kalan Karakter : 300 Gönder
PlayStation 2'yi durdurabilene aşk olsun!

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×