Playstation 5 Arızaları İle Yola Çıktı

Murat Oktay
Murat Oktay 21.11.2020 - 23:40
Playstation 5 Arızaları kullanıcıları zora soktu. İndirme ve donma hataları, kullanıcıların da çileden çıkmasına sebep oluyor.

Kotaku'da yer alan habere göre Playstation 5 arızaları, konsolu çıktığı gibi alanlara zor anlar yaşatıyor. Habere göre oyunlar indirme sırasında duruyor ve bir daha yüklemeye devam edemiyorsunuz. Aynı zamanda beklemeye aldığınız oyunlarda da çökme problemi yaşanıyor. Ara sıra ortaya çıkan donma hataları ise üzerine resmen tuz biber ekmiş gibi oluyor. PS5'in harika oyunları olsa da yeni nesil konsolda bulunan hataların giderilmesi için henüz bir süreç olduğunu düşünebiliriz.

Playstation 5 Arızaları Can Sıkıyor

Oyunculardan gelen bildirimlere göre, PS5'5 oyun indirmeye çalışan kimileri, PS5'e indirmek için bir oyun seçtiklerinde, PS5'in indirmeye başlamak üzere gibi göründüğünü ve sonra hiçbir şeyin olmadığını fark ettiler. Oyuncuların işlemi kaç kez yeniden başlatmaya çalıştığına bakılmaksızın, ilerleme çubuğu %0'da kalıyor. Önceden çözüm, konsolda tam fabrika ayarlarına sıfırlama yapmaktı, ancak bu son derece sıkıcıydı ve özellikle PS4'ünüzden her şeyi zaten aktardıysanız, bir sürü veriyi silmek anlamına geliyordu. Ancak Sony bunun yerine, Playstation 5'inizi güvenli modda başlatmanızı (güç düğmesini birkaç saniye basılı tutarak konsolu açın) ve bunun yerine veritabanını yeniden oluşturma seçeneğini seçmenizi öneriyor. Bu, herhangi bir şeyi silmeden sorunu çözecektir, ancak yine de biraz ekstra çalışma gerektiriyor. Elbette yeni çıkan bir üründe bu tarz sorunların olması her zaman mümkün. Ancak o kadar para verip de kullanamamak sıkıntılı bir durum.


Playstation 5 Arızaları Yola Çıktı

Bununla birlikte, hala düzeltilmemiş, devam eden başka sorunlar da var. Bunlardan biri, askıya alma modundayken sistemin çökmesi. Bu problemin sebebi ya da çözümü için bir açıklama henüz gelmezken, konsolun depolama alanından kaynaklı olabileceği üzerinde duruluyor. Zira sistemin verdiği mesaj da "konsol depolama alanını tamir ediyor" şeklinde.  Buna karşılık olarak "Dinlenme modunu" ayarlar menüsünden kapatıp, cihazı kapatmadan önce de açık olan tüm oyunları kapatmayı düşünebilirsiniz.

Playstation 5 sahibi iseniz PS5 GameShare (Playstation 5 Oyun Paylaşımı) makalemize de bakmanızı öneririz.

Yorumlar 17
MK Okuru
MK Okuru 23.09.2021 21:58
Kalan Karakter : 300 Gönder
bortozol
bortozol 28.11.2020 08:53
paran varsa yancikta oynarsin pileysteysin la.


bebeler bende var sizde yok cildirin.

agla

gg ez
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 27.11.2020 11:23
Dualsense'nin şarjı inanılmaz hızlı bitiyor, Yeşil ekran hatası, grafik yırtılmaları, ısınma sorunu derken 3. günden konsolu garantiye gönderdim. Leş gibi konsol üretmişler.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.11.2020 13:58
Xbox,apple gibi amerika ekonomisine destek veren markaları almayın.Bu ülke ne zaman akıllanacak.Bir şeyin alternatifi yoksa alın ama alternatifi varsa ne diye batılı ürünlerini veya baş düşmanımız amerikanın markalarına para veriyorsunuz.Playstation bir japon markası ve japonlar dostumuz.
MK Okuru
MK Okuru 27.11.2020 11:22
Japonlar Amerikalıların 1 numaralı işbirlikçisi. Bir şeyller bilmeden buradan sallamayın. Batı malı kullanmayacaksan elindeeki telefonu, bilgisayarı, tv'yi bütün teknolojik aletleri kulllanmayı bırakacaksın. Biraz sözünün arkasında dur koçum.
MK Okuru
MK Okuru 22.11.2020 21:13
Atatürk'ün milleyetçilik ilkesine uymayanlar yüzünden bu ülke bu hale geldi.Amerika dünyayı sömürüyor sizin umrunuzda olmuyor.Alın xbox mu alıyonuz apple mı zengin edinki parsel parsel toprağımızı almaya paraları olsun.Dün çıkan o markalar çin teknoloji şirketlerini satın alarak bu hale geldi.
MK Okuru
MK Okuru 22.11.2020 16:02
Hiç bir şeyden korkmam da, sizin gibi cahillerin şerrinden korkarım.
MK Okuru
MK Okuru 22.11.2020 15:53
kahrolsun amarıgaaa!!! sırada ne var? yola fanta mı dökeceksiniz? bu kadar saçma sapan çok az laf duydum, sanki amerikan hükümeti üretiyor. dandik dersin anlarım pahalı dersin anlarım. "Amarıga bizim düşmanımız" ne kadar absürd ve saçmasapan bir argüman.
MK Okuru
MK Okuru 22.11.2020 15:18
ülkelerin dostu olmaz çıkarları olur onlara göre hareket edilir .. bu abd içinde japonya içinde türkiye içinde değişmez.. ha ps'yi her türlü xbox'a tercih ederim o konu da ayrı
Kalan Karakter : 300 Gönder
utrasah
utrasah 22.11.2020 18:30
merak etmeyin Sony büyük bir ihtimalle yazılımsal olarak düzeltir. daha önceki konsollar ilk çıktığında da oldu.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.11.2020 10:51
harika oyunlarımı hangisi ben mi göremedim
Kalan Karakter : 300 Gönder
Playstation 5 Arızaları İle Yola Çıktı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×