Playstation stüdyoları 25 oyun geliştiriyor ve yarısı yeni IP

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 3.06.2021 - 12:21
Playstation Studios başkanlığını yapan Herman Hulst yaptığı açıklama ile ana stüdyoların tam 25 yeni oyun üzerinde çalıştığını dile getirdi.

Playstation Studios yapılan açıklamaya göre tam 25 oyun üzerinde çalışıyor. Sony hatırlayacağınız gibi geçtiğimiz yıl önemli bir karar almış ve firma içerisindeki iletişimin, ilerleyişin daha sağlıklı olması açısından tüm stüdyolarını Playstation Studios başlığı altında toplamıştı. İşte firmanın 1.parti de dediğimiz bu stüdyolarının tam 25 oyun üzerinde çalıştığı ve bu oyunların yarısının yeni IP olduğu belirtildi. Bu açıklama ise Playstation Studios başkanlığını yapan Herman Hulst'tan geldi.

PlayStation Studios tam 25 oyun üzerinde çalışıyor

Herman Hulst, Playstation Blog üzerinden bazı açıklamalara imza attı. Bu açıklamalar arasında God of War Ragnarok kod adlı devam oyununun ertelendiği ve Days Gone yapımcısı Bend stüdyosunun yeni bir oyun üzerinde çalıştığı gibi detayları sizlere aktarmıştık. Bu haberler ile ilgili detaylı bilgiye aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz. Helman Hulst bu açıklamaların yanı sıra şu anda yoğun bir geliştirme döneminde olduklarını da ifade etmiş ve PS5 konsolunun hiç olmadığı kadar özel oyuna sahip olacağını dile getirmiş.

God of War Ragnarok 2022 yılına ertelendi

Days Gone ekibi yeni bir oyun geliştiriyor

Playstation stüdyoları 25 oyun geliştiriyor ve yarısı yeni IP

Hulst yaptığı açıklamada "Yeni IP'ler bizim için gerçekten son derece önemli. Yeni IP oyun sektörünün can damarıdır ancak yeni IP oluşturmak stratejimizin sadece bir yönünü oluşturuyor diyebilirim. Sonuç olarak Playstation stüdyolarının son derece cesaretli ve risk almasını istiyoruz. PlayStation'ın mirasını benimsemeye devam etmemizi, oyunların sınırlarını zorlamamızı ve önemli oyunlar üretmeye devam etmemizi istiyorum. Muhtemelen başka hiçbir yerde yapılmayacak tarzda oyunlardan bahsediyorum." ifadelerinde bulunmuş.

PC oyunları gelmeye devam edecek

PC'ye daha fazla oyun getirme konusunda da kısa bir açıklama yapan Hulst, sözlerine şöyle devam etti; "PC için planlamamızın henüz başında olduğunu söyleyebilirim. Horizon Zero Dawn çok başarılı oldu. Bence bu, PlayStation ekosistemi dışındaki oyuncuların, PlayStation hayranlarının yıllardır keyif aldığı muhteşem oyun portföyünü deneyimleme isteği olduğunu gösteriyor. Ancak, PlayStation Studios oyunlarımızı çıkış döneminde oynamak için en iyi yerin PlayStation olmaya devam edeceğini vurgulamak istiyorum. PC oyuncularına değer veriyoruz ve her oyunu çıkartabilmek için doğru zamanları aramaya devam edeceğiz. Bend Studio, Days Gone'un PC sürümünü 18 Mayıs'ta yayınladı. Yani bu, PS4'ün yayınlanmasından yaklaşık iki yıl sonra oldu."

Yorumlar 10
MK Okuru
MK Okuru 2.08.2021 13:23
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.06.2021 22:10
IP ne biri lütfen açıklasın
MK Okuru
MK Okuru 4.06.2021 21:05
ip işte çamaşır ipi
MK Okuru
MK Okuru 4.06.2021 00:44
yeni marka , örneğin god of war bir ip'dir bir markadır
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.06.2021 22:46
Pc ciler hadi iyisiniz. Sony sayesinde kaliteli Türkçe Oyunlar oynayacaksınız.
MK Okuru
MK Okuru 4.06.2021 17:19
Ya arkadaş kusura bakma ama adamlar senelerdir bizim ps'de oynadığımızdan daha kaliteli görsellerle oyun oynuyorlar. Bu arada pc oyunculuğunu çok sevmiyorum ve ps sahibyim ama yazdığın yorum hakkaten komik olmuş.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.06.2021 20:28
Bloodborne getirin
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.06.2021 16:54
türkçe dil desteği verinde naparsanız yapın :D
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.06.2021 13:29
Bu adamın yüzünde çakal esnaf gülüşü var sanki. Her an bir puştluk yapabilecek gibi. :D
MK Okuru
MK Okuru 3.06.2021 16:17
Bir bu bir de Jim Ryan. İçine ettiler playstation markasının.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Playstation stüdyoları 25 oyun geliştiriyor ve yarısı yeni IP

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×