PS-3'ü görmeyen kalmasın!

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2010 - 12:31
PS-3'ü görmeyen kalmasın!
Sony'nin, merakla beklenen popüler oyun konsolu Playstation 3'ün üzerindeki sis perdesi kalktı. Gelecek yıl piyasalarda boy gösterecek olan PS-3'ün ilk görüntüleri yayınlandı. Yeni nesil konsolun özellikleri de kendisi kadar ilgi çekici. ISSCC'de prototiplerinin gösterildiği yeni güç sisteminde, 4 Ghz'den yüksek hızda çalışacak olan 9 çekirdek bulunuyor. Bu çekirdeklerde baz alınan sistem, 64 bit'lik Power-PC yapısı ve 8 tane SPE. Power PC işlemcisinde, 32 kByte'lık L1 ve 512 kByte'lık L2 cache bulunuyor. SPE'lerde ise 256 kByte'lık cache bulunuyor. 234 milyon transistörden oluşturulan sistemde, hafıza olayı Rambus'tan oluşuyor. İşlemcinin bant genişliği olarak ta, saniyede 100 Gbyte gibi bir rakam belirtiliyor. Son olarak XDR data hızının, 3.2 Ghz'den 8.0 Ghz'e kadar clock edilebileceği de belirtilenler arasında.

İşte PS-3'ün gerçek görüntüleri!Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 8.12.2022 08:53
Kalan Karakter : 300 Gönder
PS-3'ü görmeyen kalmasın!

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×