PUBG ekibi Krafton, Subnautica geliştiricisini satın aldı

Eren Eroğlu
Eren Eroğlu 30.10.2021 - 16:42
PUBG: Battlegrounds'ın arkasındaki ekip olan şirket, Subnautica geliştiricisi olan Unknown Worlds'ü satın aldığını duyurdu.

'Battle royale' türünde bir oyun olan PUBG: Battlegrounds'ın arkasındaki şirket Krafton, Inc. henüz açıklanmamış olan bir ücret karşılığında Subnautica geliştiricisi Unknown Worlds Entertainment'i satın aldığını duyurdu. Unknown Worlds, bu satın alma işleminden sonra Krafton bünyesi altındaki altıncı stüdyo oldu.

PUBG ekibi Krafton, Subnautica geliştiricisini satın aldı

Geliştirici ekibin en popüler oyunu, ilk olarak 2014'te erken erişim bir şekilde karşımıza çıkan ve 2020 Ocak ayına kadar beş milyondan fazla adet satan Subnautica'dır. Ayrıca Unknown Worlds, Natural Selection 2 gibi başka oyunlar da piyasaya sürdü ve bu senenin başlarında Subnautica: Below Zero isimli yeni bir yapım yayımladı. Görünüşe göre Krafton, stüdyonun şirketin elinde bulundurduğu markaları çeşitlendirmesini istiyor.

PUBG ekibi Krafton, Subnautica geliştiricisini satın aldı

Krafton CEO'su CH Kim yaptığı açıklamada şunları söyledi: ''Unknown Worlds, yaratıcılık konusunda eşsiz bir armağana ve başarılı dünyalar inşa etmenin kanıtlanmış bir sicili ile inanılmaz yetenekli ve tutkulu geliştiricilere sahiptir. Krafton, onlara yardım etmek için hiçbir çaba esirgemeyecek. Sadece geliştiricilik yeteneklerimizi geliştirmekle kalmıyor, aynı zamanda küresel kitleler için benzersiz deneyimler yaratma hedefimizi de paylaşıyoruz''

Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 6.12.2021 08:44
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 31.10.2021 14:55
Tüh, subnautica kafasında yeni bir şeyler bekliyordum yaw.
Kalan Karakter : 300 Gönder
PUBG ekibi Krafton, Subnautica geliştiricisini satın aldı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×