Ünlü Battle Royale oyunu PUBG'nin ismi değiştirildi

Eren Eroğlu
Eren Eroğlu 6.08.2021 - 17:35
2017'den beri PlayerUnknown's Battlegrounds ismi ile anılan ünlü Battle Royale oyunu PUBG'nin sessiz sedasız ismi değiştirilmiş.

2017'den bu yana milyonlarca oyuncunun gönlünde taht kuran ünlü Battle Royale oyunu PUBG'nin asıl isminin PlayerUnknown's Battlegrounds olduğunu hepimiz biliyorduk. Resmi ismi her ne kadar bu şekilde olsa da oyuncuların dilinde ''PUBG'' olarak yer edinen bu yapım, geçtiğimiz günlerde sessiz sedasız bir şekilde isim değişikliğine gitti. Yapımcı ekip oyunun ismini PUBG: Battlegrounds olarak değiştirirken, birçok oyuncu bu durumu fark etmedi. Oyunun ismi her ne kadar Steam ve Xbox mağazalarında PUBG: Battlegrounds olarak değiştirilmiş olsa da, PlayStation tarafındaysa hâlâ eski ismi olan PlayerUnknown's Battlegrounds korunuyor.

Ünlü Battle Royale oyunu PUBG'nin ismi değiştirildi

Oyuncular olarak her ne kadar PlayerUnknown'un kim olduğunu bilmesek de, oyunun o isim ile bütünleşmiş olduğunu söyleyebilirdik. PlayerUnknown, ismini PUBG: Battlegrounds'ta da koruyor olsa da ortaya tuhaf bir isim çıkmış oldu. PUBG: Battlegrounds (PlayerUnknown's Battlegrounds: Battlegrounds) yeni ismiyle kendi içerisinde ''Battlegrounds'' kelimesini iki defa tekrar ederken, oyuncuların kafasında bazı soru işaretleri oluşturmuş bulunuyor.

Ünlü Battle Royale oyunu PUBG'nin ismi değiştirildi

Oyuncular tarafından PUBG'nin yeni isminin bir amaca hizmet ediyor olduğu düşünülürken, oyunun yapımcılarının PUBG markası adı altında yeni oyunlar çıkartmayı planladıklarıysa bahsedilenlerden bir tanesi. Markaya, PUBG: Tactics (Tamamen örnek amaçlı uydurulmuş bir isim) gibi yeni isimlerin katılabileceği öne sürülürken, PUBG: Battlegrounds iki defa kendi içerisinde tekrara düşerek marka için fedakarlığını yapmış gibi gözüküyor.

Yorumlar 9
MK Okuru
MK Okuru 26.09.2021 00:00
Kalan Karakter : 300 Gönder
SencerKhan
SencerKhan 10.08.2021 03:14
İsim değiştirmekle iş çözülmüyor, optimizasyonu düzeltsinler. Oynanışı daha akıcı yapsınlar, lobi ekranında gruba katılacak insanlarla tanışabilelim.
MK Okuru
MK Okuru 11.08.2021 20:06
geçti artık onlar bu oyundan bişey ekleme mobilden baya para kazanıyolar pc ye çok uğraşmazlar
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.08.2021 08:49
PUBG ismindeki BG zaten Battlegrounds ın kısaltması. E bunlar Neden aynı ismi tekrar yazmışlar ki?
MK Okuru
MK Okuru 9.08.2021 16:14
akıllı insansın bak sen uzaya gidersin bu kafayla
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.08.2021 22:04
Helal
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.08.2021 22:03
Helal
Kalan Karakter : 300 Gönder
Ünlü Battle Royale oyunu PUBG'nin ismi değiştirildi

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×