PUBG Klan sistemi oyuna ekleniyor

Ersin Kılıç 12.05.2023 - 00:13
Krafton yaptığı açıklama ile PUBG Klan sistemi detaylarını paylaştı ve bu yeniliğin yakında oyuna ekleneceğini duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde 2023 ilk çeyrek mali tablolarını yayınlayan Krafton, en çok oynanan yapımlarından biri olan PUBG: Battlegrounds için gelecek önemli bir güncellemeyi duyurdu. Yapılan duyuruya göre PUBG Klan sistemi çok yakında oyuna eklenecek. Bu yenilikle ilgili yapılan resmi açıklama ise şu şekilde;

PUBG Klan sistemi geliyor

Oyuncuların çeşitli avantajlar ve ödüller kazanmak için klanlar oluşturmasına ve klan üyeleriyle birlikte oyun oynamasına olanak tanıyan PUBG: BATTLEGROUNDS'a Klan Sistemi huzurlarınızda.

PubG Klan sistemi geilyor

PubG Klan sistemi geilyor

BATTLEGROUNDS PLUS hesaplarına sahip oyuncular, lobide bulunan klan düğmesine tıklayarak klanlar oluşturabilir. Klan oluşturulduktan sonra klan arama, sohbet ve bildirimler gibi çeşitli özellikler elde eder. Her klan bir klan lideri, yönetici ve genel üyelerden oluşur ve en fazla 100 üyeye sahip olabilir.

Eğitim görevlerini tamamlayan oyuncular bir klana katılmaya hak kazanır. Bu oyuncular isterlerse bir klana katılma talebinde bulunabilirler veya mevcut bir klan üyesi tarafından davet edilebilirler.

İlginizi Çekebilir: PubG Global Series 1 Şampiyonu

Klanları daha da keyifli hale getirmek için, klan seviyesi ve ödülleri olan yeni bir ilerleme sistemi getirildi. 20. seviyeye kadar yükselebilecek olan klanlar, oyun esnasında Klan XP'si kazanabilecek. Bir klan 2. seviyeye ulaştığında o klanın Klan Etiketi, ona uygun bir Etiket Plakası'nı üzerinde oyuncunun takma adı/PUBG Kimliği'nin yanında görünecek.

Klanların Etiket Plakası, klan seviye atladıkça yükseltilebilir olacak. Oyuncular, klan üyeleriyle birlikte oynarken klanın daha hızlı seviye atlamasını sağlayan çift XP bonusu alacaklar. Ek olarak, oyuncular klanlarının üyeleriyle oynadıkları için %30 BP artış desteği de kazanacaklar.

PUBG: BATTLEGROUNDS'un Baş Yapımcısı Taeseok Jang, "Aidiyet duygusunu geliştirmek ve nihayetinde oyuncu memnuniyetini artırmak için 23.2 test sunucusu güncellemesinden başlayarak klan sistemini kullanıma sunduk. Yeni sistem sayesinde oyuncuların arkadaşları ve klan üyeleriyle daha tatmin edici bir oyun deneyimi yaşayabileceğini umuyoruz."

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 26.05.2024 14:52
Kalan Karakter: 300 Gönder
PUBG Klan sistemi
İlginizi Çekebilir