PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası Türkiye'de yapılacak

Ersin Kılıç 6.01.2023 - 14:47
En büyük espor turnuvalarından biri 2023 yılında ülkemize geliyor. PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası Türkiye'de yapılacak.

PUBG MOBILE tarafından yapılan açıklamaya göre en büyük espor turnuvalarından biri olan PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası Türkiye'ye geliyor. Geçtiğimiz dakikalarda PMGC 2022 büyük finalleri Endonezya'nın Jakarta kentinde başladı. Açılış konuşmasında 2023 planlarından bahsedilirken PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası'nın önümüzdeki yıl ülkemizde yapılacağı açıklandı. Açıklanan detaylar şu şekilde;

PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası Türkiye'ye geliyor

PUBG MOBILE esporunun zirvesi olarak kabul edilen ve en büyük espor organizasyonlarından biri olan PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası’nın 2023 finalleri Türkiye’de düzenlenecek. Dünyanın en büyük espor takımlarının kıyasıya mücadele ettiği ve 2022 yılında 4 milyon dolar ödül havuzu bulunan turnuva, Türkiye esporu için önemli bir dönüm noktası olacak.

2023 Yılı PUBG MOBILE Espor Takvimi 

2023 yılı için PUBG MOBILE Pro League'in (PMPL) genişletilmesi, PMPL Elemelerine giden özel amatör eko-sistemi ve daha fazla PUBG MOBILE Regional Clash (PMRC) turnuvasının eklenmesini içeren yeni duyurulara da yer verildi. 

PMPL'de yarı profesyonel ve amatör takımlar için 2024'te turnuvaya giriş için PMPL Elemeleri yer alacak. Takımlar, PUBG MOBILE Ulusal Şampiyonası, PUBG MOBILE Club Open veya 3. parti turnuvalarda yarışarak PMPL Elemelerine giriş hakkı kazanacak. PUBG MOBILE, yarı profesyonel ve amatör takımlar için profesyonelliğe giden yolda oyunculara her zamankinden daha fazla fırsat sunmaya hazırlanıyor. 

Bölgeler arası rekabeti daha heyecanlı hale getirmek için ve 2022 düzenlenen ilk PUBG MOBILE Regional Clash'in başarısından sonra, PUBG MOBILE Esports 2023'te daha fazla turnuvaya imza atacak. PUBG MOBILE Regional Clash, taraftarların favori bölgesel takımlarının PUBG MOBILE Esports'un küresel turnuvaları dışında karşı karşıya gelmelerine olanak sağlıyor.

PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası Türkiye'de yapılacak

2023 yılı aynı zamanda bir kez daha iki küresel turnuvaya sahne olacak. Kasım ayından itibaren başlayacak olan PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası, ilk kez Türkiye’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek. Temmuz ayında ise Riyad'da düzenlenecek PUBG MOBILE World Invitational turnuvası gerçekleşecek. 

PUBG MOBILE Esports ayrıca oyuncu deneyimini geliştirmek için iki format değişikliği yapacak. Oyunları daha heyecanlı ve rekabetçi hale getirmek için tüm turnuvalarda 10 puanlık bir sisteme geçilecek. 

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 24.02.2024 15:48
Kalan Karakter: 300 Gönder
PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası Türkiye'de yapılacak
İlginizi Çekebilir