PUBG ücretsiz oluyor!

Murathan Özlü
Murathan Özlü 10.12.2021 - 11:00
Büyük çaplı Battle Royale oyunlarının ilki diyebileceğimiz PUBG ücretsiz oluyor. Oyun, 2022 Ocak ayının 12'sinden itibaren ücretsiz olacak.

PUBG ücretsiz olacak. Bu sabahın erken saatlerinde gerçekleşen The Game Awards 2021'de bu duyuruyu yapan PUBG ekibi Krafton, açıklamayı bir video ile duyurdu.

12 Ocak'tan itibaren ücretsiz oyunlar kategorisine girecek olan PUBG'yi Rekabetçi( Ranked) modda oynamak isterseniz yine ödeme yapmanız gerekecek.

PUBG ücretsiz, Ranked mode ücretli

Aynı kategorideki (Battle Royale) rakiplerinin - Apex Legends ve Fortnite gibi- ücretsz olduğu ortamda PUBG 30 dolar etiketiyle satılıyordu. Oyun hala popüler olsa da PUBG'nin ortamdaki tek büyük çaplı Battle Royale olduğu günler geride kaldı. Özellikle Fortnite'ın yakaladığı olağanüstü başarının ardından oyunun yapımcısı Krafton, oyunlarını tekrar ayaklandırmak için böyle bir karar almış gibi gözüküyor.

PUBG ücretsiz
Dereceli mod haricinde custom oyun modları ve oyun içi kozmetikler ücretli olmaya devam edecek. PUBG'nin dereceli modlar konusundaki bu kararı tartışma yaratmaya açık olsa da, hile kullanıcılarına karşı bir önlem olarak alınmış olabilir.  Bir oyuncu, her defasında ödeme yapmak durumunda kalacağı bir sistemde  "tekrar hesap açar girerim" demeden önce iki kez düşünmek durumunda kalabilir.

Krafton'un yeni oyunu Thunder Tier One kısa süre önce piyasaya çıkmıştı.

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 21.01.2022 01:52
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 12.12.2021 19:21
YA ÇOK GÜZEL PS4'DEN İNDİRMEK İSTİYORDUM ZATEN ÇOK SEVİNDİM
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 11.12.2021 15:17
Zaten ücretsiz değilmiydi?
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 10.12.2021 13:37
Uce pulsuz olsun yalniz mende
Kalan Karakter : 300 Gönder
PUBG ücretsiz oluyor!

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×